Projekty: Ogarnij czytanie z rysowaniem!

poniedziałek, 27 - wtorek, 28 maja 2019
Projekty: Ogarnij czytanie z rysowaniem!

W dniu 27-28 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbędą się warsztaty literacko-artystyczne, które poprowadzi Jolanta Richter-Magnuszewska – ceniona ilustratorka książek dla dzieci.

Podczas warsztatów uczestnicy wypracują projekty ilustracji zachęcających do czytania i sięgania po książkę, które umieszczone zostaną na gadżetach promujących projekt oraz rozdane odbiorcom działań projektowych. Ilustracje stworzone podczas warsztatów i opatrzone uprzednio przygotowanymi hasłami promować będą literaturę oraz manifestować czytanie.

Warsztaty odbędą się w ramach projektu ZaPODAJ KSIĄŻKĘ! dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: twojejaslo.pl i wirtualnejaslo.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Księgarnie Nova.

Warsztaty odbędą się 27-28 maja 2019 r. w godzinach 9.00-13.00 w Czytelni Regionalnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja, 1.