Projekty: Okamgnienie - wrażliwi na czytanie! Spotkanie z Beatą Ostrowicką

piątek, 27 października 2023
Projekty: Okamgnienie - wrażliwi na czytanie! Spotkanie z Beatą Ostrowicką

27 października 2023 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Okamgnienie - wrażliwi na czytanie! będziemy gościć Beatę Ostrowicką – cenioną autorkę literatury dziecięcej i młodzieżowej.

Beata Ostrowicka jest absolwentką Wydziału Filozofii na Uniwersytecie Jagiellońskim, zadebiutowała w 1995 roku powieścią „Niezwykłe wakacje”. Jest laureatką wielu nagród, a jej książki są prawdziwymi hitami czytelniczymi wśród młodzieży. Współpracuje z "Misiem" i "Świerszczykiem", a od 2001 związana jest z wydawnictwem Literatura. W swoich książkach porusza problem tolerancji i umiejętności odnalezienia się w grupie, akcentuje znaczenie prawdziwej przyjaźni.

Uczestnicy spotkania będą mieli okazję porozmawiać m.in. o sprawach pozornie błahych dla dorosłych, a bardzo ważnych dla najmłodszych tj. o  własnej tożsamości, świadomości swoich postaw oraz akceptacji siebie i innych.

Spotkania dla grup zorganizowanych odbędą się 27 października 2023 r. w MBP w Jaśle ul. Kołłątaj 1, w Sali edukacyjnej o godz. 10.30 (kl. 1-3) i 12.00 (kl. 4-6).

Zgłoszenia: Oddział dla Dzieci i Młodzieży, tel. 13 446 26 02, wew. 35.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.