Projekty: Opowieści kolorem malowane – warsztaty z Jolą Richter-Magnuszewską

sobota, 01 października 2022
Projekty: Opowieści kolorem malowane – warsztaty z Jolą Richter-Magnuszewską

1 października 2022 wieczorową porą Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprosiła małych czytelników wraz z opiekunami do udziału w warsztatach literacko-artystycznych z Jolą Richter-Magnuszewską.

Za sprawą książki „Dzicy przewodnicy. Zwierzęta w mitach, baśniach i legendach” udaliśmy się w świat prastarych legend, podań i mitów, w których główną rolę odgrywały zwierzęta. Przepiękne ilustracje z książki Joli Richter-Magnuszewskiej zainspirowały dzieci, ich rodziców i dziadków do zabawy wzorami, barwami i teksturami. Każdy z uczestników za pomocą szablonów zwierząt, przygotowanych przez ilustratorkę, oraz kolorowych kartek, sznurków i pomponów, stworzył swojego własnego przewodnika. A po skończonej pracy, przyszedł czas na chwilę wyciszenia przy dźwiękach etnicznych instrumentów i opowieściach o zwierzętach mocy.

Warsztaty stały się okazją do międzypokoleniowego czytania, tworzenia i świętowania przypadających tego dnia 75. urodzin jasielskiej Biblioteki oraz 8. edycji Nocy Bibliotek, świetnie wpisując się w hasło tegorocznej odsłony akcji „To się musi powieść”, i zdecydowanie się powiodło.

Warsztaty odbyły się w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze”. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.