Projekty: Sławni jaślanie - czy znasz ich wszystkich?

poniedziałek, 08 - środa, 31 lipca 2019
Projekty: Sławni jaślanie - czy znasz ich wszystkich?

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Dziedzictwo Niepodległej” zaprasza do udziału w cyklu internetowych zadań, quizów i zagadek dotyczących historii i kultury naszego regionu.

Poprzez naszą projektową zabawę chcemy zachęcić małych i dużych mieszkańców Jasła i okolic do odkrywania ciekawostek miasta i regionu w którym żyjemy, oraz poznania lokalnej historii, kultury i tradycji.

Wśród mieszkańców często istnieje przekonanie, że miejsce w którym mieszkają jest zwyczajne i nie ma tu nic interesującego. Tymczasem okazuje się, że Jasło nie tylko ma bogatą i długą historię, lecz pochodzi z niego wielu znakomitych naukowców, artystów czy sportowców. Czasem nawet się nie domyślamy jak wielu wybitnych ludzi zasłużonych dla naszego kraju urodziło się czy wychowało w Jaśle. Czy znacie ich wszystkich?

Pierwsze zadanie będzie polegało na przesłaniu nazwisk kilku znanych jaślan i wybraniu spośród nich jednej osoby z którą chcielibyście się spotkać. Może to być ktoś z dalekiej  lub nieodległej przeszłości, ale również żyjący współcześnie. Na krótkie dwu-trzy zdaniowe odpowiedzi, dlaczego to właśnie tę wybraną osobę cenimy najbardziej, czekamy do końca lipca. Można je nadsyłać mailem na adres nowemedia@mbp.jaslo.pl lub w wiadomości na bibliotecznym profilu w mediach społecznościowych https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo/.

Spośród nadesłanych zgłoszeń wyłonimy zwycięzcę, który otrzyma kartę upominkową na książki. Przed przystąpieniem do udziału w zabawie prosimy o zapoznanie się z regulaminem dostępnym na stronie www.mbp.jaslo.pl w zakładce po prawej stronie.

Projekt "Dziedzictwo Niepodległej" dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.