Projekty: Tropiciele słów – spotkanie dla dzieci i młodzieży z Michałem Rusinkiem

piątek, 11 czerwca 2021

11 czerwca 2021 r. o godz. 11:00 w ramach projektu „Ojczysty – taki bystry!”, realizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle, odbędzie się spotkanie z Michałem Rusinkiem.

Podczas spotkania dzieci i młodzież wybiorą się w podróż po Polsce i świecie śladami słów obecnych w naszym języku. Dowiedzą się, które wyrazy przywędrowały do nas z obcych krajów i dziś już na dobre zadomowiły się w polszczyźnie oraz poznają znaczenia niektórych regionalizmów. Uczestnicy będą mieli okazję zapytać autora o jego twórcze inspiracje i zyskać garść porad dotyczących pisania tekstów literackich.
Michał Rusinek – polski literaturoznawca, tłumacz, pisarz, autor książek dla dzieci, młodzieży i dorosłych, doktor habilitowany nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Były sekretarz Wisławy Szymborskiej, od kwietnia 2012 r. prezes Fundacji Wisławy Szymborskiej. W 2019 r. powołano go w skład Rady Języka Polskiego VII kadencji (2019–2022).

W spotkaniu wezmą udział laureaci XXVI Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży. Wydarzenie będzie także na żywo  transmitowane na fanpage’u MBP w Jaśle na portalu Facebook pod linkiem: https://www.facebook.com/BibliotekaJaslo

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Zespół Szkół nr 4 w Jaśle, Stowarzyszenie Przyjaciół Młodzieżowego Domu Kultury w Jaśle FAMILIARIS.

Patronat medialny: Polskie Radio Rzeszów, Trendy Radio, TVP3 Rzeszów, Telewizja Jasło, Telewizja Obiektyw.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu w ramach programu Narodowego Centrum Kultury „Ojczysty - dodaj do ulubionych 2021”.