Projekty: Z Jaszczurunią przez świat – spotkanie autorskie dla dzieci z ilustratorką Jolą Richter-Magnuszewską

piątek, 10 - wtorek, 14 listopada 2023

14 listopada 2023 Miejska Biblioteka  Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Okamgnienie – wrażliwi na czytanie!” organizuje spotkanie autorskie dla dzieci z ilustratorką Jolą Richter-Magnuszewską, połączone z wręczeniem nagród zwycięzcom konkursu literacko-artystycznego „Bycie sobą – najlepszą metodą!”

Podczas spotkania odbiorcy zapoznają się z historią sympatycznej bohaterki książki „Jaszczurunia” Marty Guśniowskiej z ilustracjami Joli Richter-Magnuszewskiej. Dowiedzą się jak nie zgubić siebie wraz ze swą indywidualnością w świecie, a jednocześnie jak akceptować różnorodność otoczenia.

Jola Richter-Magnuszewska ilustruje przede wszystkim książki dla dzieci, współpracuje ze „Świerszczykiem” oraz projektuje plakaty. Wymyśla i tworzy autorskie książki, takie jak: "Rok na targu”, "Zwierzakopedia” czy "Dzika książka o dzikach i o ich kuzynach”. Ilustrowanie, malowanie i tworzenie sprawia jej wiele radości. Mieszka na skraju Beskidu Niskiego, a otaczający ją świat i jego mieszkańcy, w tym koty, gęsi, sarny, sójki i dziki, jest dla niej źródłem inspiracji.

Spotkanie odbędzie się 14 listopada 2023 o godz. 10.00 w Sali edukacyjnej MBP w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.

Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.