Facebook ikonka prawy margines

Scrapbooking, gry uliczne, seans w kinie i inne atrakcje...

piątek, 09 lipca 2010
Scrapbooking, gry uliczne, seans w kinie i inne atrakcje...

O tym, że wakacje w mieście mogą być udane, przekonali się wszyscy ci, którzy skorzystali z lipcowej oferty zajęć Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle. Także młodzi jaślanie, którzy sierpniu nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu.

W każdy wtorek przychodzimy z bratem do biblioteki. Tutaj się bawimy, rozwiązujemy rebusy i gramy w różne gry. Na pierwszych zajęciach Pani uczuła nas robić bransoletki z kolorowych sznureczków. Bardzo fajnie było też w parku, gdzie robiliśmy bardzo duże bańki mydlane - wymienia ośmioletnia Ola, stała uczestniczka wakacyjnych zabaw.

„Zabawy nie tylko słowem” pod takim hasłem odbywają się cotygodniowe zajęcia dla najmłodszych w Oddziale dla Dzieci, Filii nr 1, 2 i 3 MBP w Jaśle. W ich programie znalazły się m.in.: warsztaty tworzenia makramy, zabawy ruchowe i plastyczne w Parku Miejskim z grupą ANI-MUSZ, zajęcia tworzenia witraży, zabawy literackie oraz liczne konkursy.

„Zoo z gliny i ciasta”; „Ozdoby z kamieni”; „Z gazet i szmat można wykonać zaczarowany świat”; „Rym, cym, cym – gry, zabawy i konkursy literackie”– to niektóre tematy sierpniowych zajęć, podczas których nadal głośno czytane będą książki z kolekcji Cała Polska czyta dzieciom. Po wysłuchaniu czytanych fragmentów książek, tradycyjnie znajdzie się czas na rozwijanie zdolności plastycznych, gry ruchowe oraz zabawy integracyjne. Zaplanowano gry w Parku Miejskim, zabawy z chustą animacyjną, warsztaty scrapbookingu, konkursy i wiele niespodzianek. Powstaną rzeźby z ciastoliny i masy solnej, kolorowe amulety oraz kredowe rysunki. Uczestnicy rozwiązywać będą wiele zagadek, krzyżówek, rebusów oraz wezmą udział w grach ulicznych.

Ponadto w  ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”” (współfinansowanego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego) 24 sierpnia w Kinie Sytena odbedzie się bezpłatna projekcja filmu „Lato Muminków”

 

Spotkania „Zabawy nie tylko słowem” odbywają się :

Oddział dla Dzieci (ul. Kołłątaja 1) – wtorki, godz. 12.00

Filia nr 1 ( ul. Sobniowska 34) – środy, godz. 12.00

Filia nr 2 (ul. Kopernika 8) – wtorki, godz. 12.00

Filia nr 3 ( ul. Szopena 22) – czwartki, godz. 12.00