Spotkania autorskie: Opowieści ciekawej treści - Paweł Beręsewicz w bibliotece

piątek, 10 maja 2019
Spotkania autorskie: Opowieści ciekawej treści - Paweł Beręsewicz w bibliotece

10 maja 2019 r w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Pawłem Beręsewiczem, znanym i cenionym autorem opowiadań, powieści oraz wierszy dla dzieci i młodzieży.

W spotkaniu uczestniczyli uczniowie ze Szkół Podstawowych nr 1 i nr 12  oraz  wychowankowie Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Autor opowiedział wszystkim zebranym o początkach swojej twórczości: zanim zająłem się pisaniem książek, byłem „najgroźniejszym” nauczycielem języka angielskiego, leksykografem i tłumaczem.

Następnie „przy aromatycznej kawie i herbacie” pan Paweł rozmawiał z uczniami o swoich książkach. Uczestnicy przekonali się, że autor w swoich utworach  porusza wiele ważnych zagadnień. Przykładem były, omawiane podczas spotkania, książki m.in..: „Noskawery”, która w ciekawy sposób pokazuje kulisy świata mody, reklamy i manipulacji wobec odbiorcy, „Tajemnica człowieka z blizną” z której dowiadujemy się, że każda rodzina ma swoje tajemnice oraz „Jak zakochałem Kaśkę Kwiatek” czyli o pierwszej szkolnej miłości.

Spotkanie zakończyło się rozdawaniem autografów i dedykacji.

Spotkanie odbyło się w ramach Majówki z Kulturą towarzyszącej Dniom Otwartym Funduszy Europejskich i 15-lecia obecności Polski w Unii Europejskiej oraz XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek.