Facebook ikonka prawy margines

Światy nieoczywiste – tam, gdzie wyobraźnia spotyka sztukę

24 kwietnia 2026
Światy nieoczywiste – tam, gdzie wyobraźnia spotyka sztukę

Wernisaż wystawy zbiorowej „Światy nieoczywiste”, który odbył się 24 kwietnia 2026 roku w Bibliotece Biecz, stał się niezwykłym spotkaniem ze sztuką i wyobraźnią. Na zaproszenie organizatorów w wydarzeniu uczestniczył Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Ekspozycja zgromadziła prace artystek, które w swojej twórczości przekraczają granice codzienności, prowadząc widza ku światom pełnym symboli, emocji i nieoczywistych znaczeń. Wśród autorek znalazły się także członkinie Klubu – Teresa Furmanek-Wnęk oraz Urszula Radoniewicz. Swoje dzieła zaprezentowały również Ewa Grzebień, Małgorzata Takeuchi i Małgorzata Tymoczko. Wszystkie artystki rozwijają swój warsztat pod kierunkiem uznanego jasielskiego malarza Piotra Betleja.

Wernisaż miał wyjątkową, niemal kameralną atmosferę, w której sztuka spotykała się z muzyką. Całość wydarzenia uświetniły występy zespołów „Muza” i „Nutam”, nadając spotkaniu dodatkowy wymiar emocjonalny.

„Światy nieoczywiste” okazały się przestrzenią inspirującą i otwartą – zachęcającą do zatrzymania się, refleksji i własnych interpretacji.