Facebook
A A A

Trendy, style, inspiracje

wtorek, 10 marca 2020

O tym jak się bawić modą, jak się ubierać, żeby zatuszować mankamenty sylwetki, a co najważniejsze – jak akceptować siebie poprzez stylizację i dobór stroju do własnego typu figury –  opowiedziała Magdalena Sajdak ze Studia Make-up & Stylist.

Aktualne trendy w modzie to m.in. oversize, krata, wzory zwierzęce, motywy kwiatowe i geometryczne, grochy i drobne groszki, kolorowa skóra, męskie i szerokie marynarki, a także ponadczasowy jeans. Wśród dodatków królują – złote kolczyki w kształcie koła, szerokie opaski, chustki w dowolne wzory i okulary.

Możemy nosić wszystko, moda nie uznaje rozmiaru, liczą się tylko proporcje – powiedziała stylistka.
Akceptujmy swoje niedoskonałości, każda na swój sposób jest piękna – dodała.

Należy tylko odkryć własne atuty i wydobyć je poprzez odpowiednią stylizację. Zaprezentowała szereg przykładów, jak można bawić się modą, jednocześnie zachowując jej zasady.

Kochajmy siebie, ubierajmy się w to co lubimy, ale z szacunkiem do innych. Ograniczenia  są tylko i wyłącznie w naszym umyśle – stwierdziła.
Szukajmy w modzie tego, co się nam podoba, wybierajmy te kolory, fasony i dodatki, które odzwierciedlają nasz indywidualny styl – zachęcała.

Aby nie mieć problemu w co się ubrać, powinnyśmy stworzyć tzw. garderobę kapsułową. Dzięki niej uporządkujemy swoją szafę, jednocześnie zwiększymy jej przestrzeń i w pełni wykorzystamy posiadane ubrania zyskując poczucie, że wszystko do siebie pasuje.
Ubierając się modnie nie trzeba być zamożnym. Nie musimy posiadać zasobnego portfela, a stylizacja lumpeksowa może być równie świetna.
Kupujmy bardziej świadomie, a dzięki temu zadbamy również o nasze środowisko – zaapelowała na zakończenie.

Spotkanie odbyło się 10 marca 2020 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, ul. Kołłątaja 1.