Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności!

,
Ucz się od mistrzów i rozwijaj swoje umiejętności!

Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie zaprasza pełnoletnie osoby piszące i zainteresowane twórczością literacką, pragnące rozwijać tę umiejętność na warsztaty pisarskie, które odbędą się w dniach 17-21 października 2016 r. w WiMBP w Rzeszowie.

Cykl warsztatów obejmuje pięć spotkań, w następujących po sobie dniach, w godzinach od 9.00 do 15.00. Zajęcia poprowadzą czołowi polscy pisarze o znaczącym dorobku twórczym, którzy rozmawiać będą z uczestnikami warsztatów o poszczególnych etapach pracy nad książką i o warsztacie pisarskim oraz udzielą im cennych wskazówek, konsultując teksty napisane przez nich podczas warsztatów. Jeden warsztatowy dzień będzie okazją do zapoznania się z zasadami redagowania tekstu i procesami wydawniczymi.

Harmonogram warsztatów:
– Inga Iwasiów – 17 października (poniedziałek),
– Wit Szostak – 18 października (wtorek),
– Jan Wolski – 19 października (środa),
– Łukasz Orbitowski – 20 października (czwartek),
– Michał Olszewski – 21 października (piątek).

Można zgłosić akces uczestnictwa w całym cyklu (5 spotkań) lub w wybranych warsztatach.Udział w warsztatach jest bezpłatny.

Zgłoszenia należy przesyłać do 31 lipca 2016 r. drogą mailową na adres warsztaty@wimbp.rzeszow.pl, obowiązkowo poprzez formularz Karta zgłoszenia na warsztaty pisarskie. Uczestnicy warsztatów zostaną wyłonieni na podstawie próbki własnego tekstu prozatorskiego (maksymalnie do 9 000 znaków), stanowiącego obowiązkowy załącznik do formularza.

Karta zgłoszenia i regulamin naboru i uczestnictwa w warsztatach znajdują się w zakładce po prawej stronie.

Warsztaty są organizowane przez Wojewódzką i Miejską Bibliotekę Publiczną w Rzeszowie w ramach projektu Spotkania pod znakiem Pegaza dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego – Program Promocja literatury i czytelnictwa – priorytet: Promocja czytelnictwa.