Weekend z Kulturą – książki, gry i zabawy

sobota, 29 lipca 2023
Weekend z Kulturą – książki, gry i zabawy

29 lipca 2023 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączyła się w organizację miejskiego Weekendu z Kulturą.

Dla najmłodszych przygotowaliśmy stanowisko z książkami-zabawkami, które wzbudziły wśród nich radość i zaciekawienie, oraz gry i zabawy, w które chętnie włączyli się również rodzice. Młodzież w wieku 10+ zaprosiliśmy do udziału w turnieju gry planszowej „Mitrys”, która powstała  na bazie trylogii cyklu „Kroniki Dwuświata”. Turniej poprowadził sam autor książek – Paweł Kopijer. Młodzi pasjonaci z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem prowadzili rozgrywkę, spędzając nad planszą kilkadziesiąt minut. Natomiast podczas gry terenowej, przygotowanej przez Pawła Kolarzyka, kilkanaście międzypokoleniowych drużyn szukało w Parku Miejskim ukrytych wskazówek, złożonych z cyfr i liter. Litery ułożone w odpowiedniej kolejności utworzyły tytuły trzech książek. Najlepsi spośród uczestników turnieju planszówkowego i gry terenowej za swoje starania otrzymali nagrody w postaci książek i drobnych gadżetów.