Akcja: Wesprzyj projekt "Robotyka w Bibliotece"

,
Akcja: Wesprzyj projekt Robotyka w Bibliotece

Studenci Politechniki Rzeszowskiej - wolontariusze Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" podjęli się realizacji ważnego zadania. Za pomocą Lego Mindstorms chcą pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, w listopadzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ma szansę zmienić się w przestrzeń realizacji dziecięcych marzeń. Środki niezbędne do realizacji zbierane są metodą crowdfundingową – dzięki Portalowi Finansowania Społecznościowego Fundujesz.pl dedykowanego dla trzeciego sektora.

Projekt "Robotyka w Bibliotece" jest skierowany do 15-20 najmłodszych czytelników jasielskiej biblioteki, w wieku od 8-12 lat, zainteresowanych budowaniem robotów z klocków Lego. Podczas 2 spotkań odbywających się w trakcie 2 weekendów mali uczestnicy dowiedzą się m.in. jak zaprogramować własnego robota, czym są czujniki koloru i dotyku, w co zamienić zwykłą puszkę po napojach.
Do zrealizowania celu wolontariusze potrzebują 900 zł, które przeznaczą na:
• dojazd do Jasła
• pomoce dydaktyczne
• certyfikaty uczestnictwa

Aby wesprzeć projekt "Robotyka w Bibliotece" wejdź na Fundujesz.pl i przekaż środki, dzięki którym wolontariusze będą mogli stworzyć w Bibliotece przestrzeń nauki, rozwoju i dobrej zabawy.

Film "Robotyka w Bibliotece":

Głównym celem Fundacji Rozwoju Wolontariatu jest tworzenie warunków dla systematycznego, trwałego, opartego o wiedzę rozwoju wolontariatu w Polsce. Fundacja ma na celu także promowanie idei wolontariatu a przez to zaangażowanej, odpowiedzialnej i aktywnej postawy wśród Polaków. Fundacja realizuje program „PROJEKTOR – wolontariat studencki”, którego autorem i fundatorem jest Polsko-Amerykańska Fundacja Wolności. Program uzyskał także wsparcie Fundacji PGNiG im. Ignacego Łukasiewicza, a honorowy patronat nad inicjatywą objęło Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Więcej informacji o projekcie udziela:
Kamil Wrzos
Pełnomocnik Zarządu Fundacji Rozwoju Wolontariatu - koordynator projektu
e-mail: k.wrzos@projektor.org.pl

Agata Warywoda
Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle
tel. 13 446 26 02, wew. 36.