Facebook
A A A

Kluby: Wielkanoc z „Michalinami”

wtorek, 11 kwietnia 2017

11 kwietnia 2017 r. przy pięknie zastawionym stole i znakomitych potrawach Klub Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina” spędził świąteczne spotkanie z młodzieżą oraz nauczycielami ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.

Uczestnicy wydarzenia wysłuchali opowieści Marii Tomasik o zwyczajach  i obyczajach wielkanocnych, które są do dzisiaj kultywowane w naszym regionie.

W Niedzielę Wielkanocną pozdrawiano się nawzajem „Chrystus Zmartwychwstał! Prawdziwie Zmartwychwstał! Alleluja!” –  wspominała poetka z Sądkowej.

„I wiosna tak by nie smakowała, gdyby przedtem zimy nie znała” – to jedno z wielu przysłów i powiedzeń na temat wiosny, które przypomnieliśmy młodzieży.

Poetki przeczytały wiersze o wiośnie i zaprezentowały ozdoby wykonane z różnych materiałów. Wśród nich były piernikowe baranki i lukrowane zające. Spore uznanie wzbudził obraz Marii Słowik, który artystka ze Święcan podarowała gospodarzom spotkania. Zaprezentowała także uszyty przez siebie gorset pogórzański oraz przeczytała wiersz „Talent”.

Wielkie emocje towarzyszyły uczestnikom przy rozwiązywaniu quizu wielkanocnego.

Na zakończenie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle na ręce moderatora Klubu  otrzymała słomianego zająca, który powstał w ramach warsztatów techniczno-plastycznych w SOSW. „Michaliny” bardzo lubią przychodzić na spotkania organizowane przez SOSW, ponieważ wyjątkowa atmosfera jaka tam panuje, sprawia że wszyscy czują się jak w rodzinie.