W(koło) książki – rodzinny piknik czytelniczy

piątek, 12 lipca 2024
W(koło) książki – rodzinny piknik czytelniczy

W piątkowe popołudnie 12 lipca 2024 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblio(TEKA) rozmaitości” zaprosiła najmłodszych wraz z rodzicami i opiekunami do wspólnej zabawy „w(koło) książki”.

Podczas wydarzenia dzieci miały okazję wziąć udział w literackim kole fortuny. Kręcąc kolorowym kołem losowały zadania, następnie odpowiadały na zagadki, rozwiązywały quizy, dobierały w pary bohaterów bajek, a na podstawie obrazków odgadywały tytuły znanych i lubianych książek. W zamian otrzymały drobne nagrody. Na długiej rolce papieru powstała kolorowa kraina bajek z ulubionymi postaciami. W cieniu drzew najmłodsi mogli przysiąść na trawie i poprzeglądać ciekawe książki z Oddziału dla Dzieci i Młodzieży. Do aktywności i odrobiny ruchu zachęcały edukacyjne gry i zabawki. Dorośli, młodzież i dzieci chętnie wykonali również zakładki do książek, ozdabiając je kryształkami i kolorowymi wstążkami.