Facebook
A A A

Zimowisko na skraju wyobraźni

poniedziałek, 30 stycznia 2012

Zimowisko na skraju wyobraźni – ferie w MBP w Jaśle

 

Nie masz pomysłu, co robić w ferie?  Przyjdź do biblioteki! Od 30 stycznia do 10 lutego Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza dzieci w wieku od 4 do 10 lat na spotkania z dobrą zabawą w Oddziale dla Dzieci i filiach bibliotecznych (przy ulicy Szopena, Kopernika i Sobniowskiej).

Codzienne spotkania feryjne rozpoczniemy o godzinie 12.00 głośnym czytaniem wierszy Danuty Wawiłow. Zainspirowani jej poetyckimi wizjami,  przeniesiemy się w świat zabaw plastycznych: stworzymy mozaikowe obrazki z figur geometrycznych, zimowe krajobrazy z różnych materiałów, a nawet wykonamy tajemnicze Rupaki i kukiełki. Doskonałą rozrywkę a jednocześnie gimnastykę dla szarych komórek zapewnią rebusy, kalambury, krzyżówki i zagadki logiczne. Nie zabraknie też zabaw na świeżym powietrzu. Planowane są wojny na śnieżki oraz konkursy w lepieniu bałwana i innych śnieżnych rzeźb, a gdyby pogoda nie dopisała zabawy zostaną przeniesione do pomieszczeń bibliotecznych,  a śnieg zastąpią papierowe kule z makulatury. Oprócz tego,  przewidujemy mnóstwo różnorodnych gier i zabaw, jak Żywe rzeźby, Lustro, Co się zmieniło oraz gier planszowych – tradycyjnych i z żywymi pionkami.

Szczegółowe informacje na temat zajęć w Oddziale dla Dzieci i w filiach bibliotecznych można znaleźć w załączniku: PROGRAM do pobrania w pdf.