Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2010

 • Wykład dr Piotra Mareckiego
  03 listopada 2010
  W ramach projektu „Twórcy, Słowa, Obrazy”, gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle był dr Piotr Marecki, redaktor naczelny wydawnictwa Ha!Art!
 • Spotkanie z Maxem Cegielskim
  27 października 2010
  O sposobie zagłębiania się w życie innych ludzi i opowiadania o nich, o opisywaniu odmiennych kultur i religii opowiadał Max Cegielski na spotkaniu, które odbyło się w 27 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle
 • Kobiecoœć wielowymiarowa – spotkanie z Moniką Rakusą
  21 października 2010
  21 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Moniką Rakusą w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki. Monika Rakusa zadebiutowała powieścią „39,9”, kolejno napisała „Baśnie dla Antosia” oraz „Żonę Adama”.
 • Wystawa: Exlibrisy dla Jana Pawła II
  18 października - 30 listopada 2010
  Pontyfikat i życie Jana Pawła II było i jest inspiracja dla wielu artystów. Papież Jan Paweł II jest także tematem twórczości plastycznej dzieci
 • Diabelsko udane warsztaty
  18 października 2010
  18 października 2010 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle roiło się od diabłów, czartów i innych niekoniecznie złych potworów. Wszystko za sprawą warsztatów plastycznych prowadzonych przez Ewę Stiasny i uczestniczących w nich młodych artystów.
 • Jubilat o Bardzo Małym Rozumku
  14 października 2010
  14 października br. minęła 84 rocznica pierwszego wydania „Kubusia Puchatka” Alana A. Milne’a w Wielkiej Brytanii. Z tej okazji w całej Polsce, z inicjatywy Fundacji ABC XXI – „Cała Polska czyta dzieciom”, obchodzone były Ogólnopolski Urodziny Książkowego Misia.
 • Spotkanie z Magdaleną Hudymą
  12 października 2010
  12 października w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni odbyło się spotkanie z Magdaleną Hudymą uczennicą I LO im. St. Leszczyńskiego w Jaśle.
 • Więcej nowości w jasielskiej bibliotece
  06 października 2010
  W 2010 roku jasielska biblioteka uczestniczy w programie Biblioteki Narodowej „Zakup nowości wydawniczych dla bibliotek”. Program ten umożliwia bibliotekom na uzupełnienie swoich księgozbiorów o większą liczbę nowości wydawniczych.
 • Gry uliczne - Tropami Muminków
  05 października 2010
  5 października 2010 r. w Jaśle odbyła się akcja „Gry uliczne – Tropami Muminków”. Celem imprezy zorganizowanej przez Miejską Bibliotekę Publiczną
 • O Goleszu i rycerzu Zyndramie
  01 października 2010
  Pierwszego października 2010 r. w Czytelni Głównej Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie literackie z Wiesławem Hapem. Regionalista spotkał się z uczniami jasielskich szkół podstawowych, by przybliżyć im legendy z Jasła i okolic.