Aktualności - archiwum 2011

• 08 lutego 2011
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w związku z obchodami 8 lutego 2011 Dnia Bezpiecznego Internetu organizuje w dniach 8 – 22 lutego kampanię informacyjną poświęconą bezpieczeństwu w sieci.
  • Klub Sieciaków
    08 lutego 2011
    Dlaczego Kompel, Netka, Ajpi i Spociak są fajniejsi od Bełkota, Kradzieja, Śmieciucha i Kłamacza? Dlaczego w Internecie należy posługiwać się pseudonimami i nie podawać swoich danych osobowych? Do kogo zgłosić się jeśli w Internecie coś nas zaniepokoi? Oraz dlaczego warto wyposażyć swój komputer w program antywirusowy? Odpowiedzi na te i inne pytania znają uczestnicy pierwszego spotkania „KLUBU SIECIAKÓW”.
  • 01 lutego 2011
    W Dyskusyjnym Klubie Książki Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle intensywną dyskusję wywołał J.M. Coetzee, autor swoistej quazibiografii „Lato”.
  • Ferie w bibliotece nie były nudne
    30 stycznia 2011
    Co srebrne krople zmienia w sople? Jaką porę roku mamy, gdy za morzem są bociany? W jakiej stołówce za każde danie, goście dziękują nam ćwierkaniem? Odpowiedzi na te i inne pytania, dzieci poznały podczas feryjnych zajęć organizowanych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
  • Wystawa: Tu są moje ślady
    28 stycznia - 11 marca 2011
    Wystawa "Tu są moje ślady"
  • FanabERIE w bibliotece - pierwszy tydzień
    24 stycznia 2011
    O tym, że ferie w mieście mogą być udane, przekonali się wszyscy ci, którzy w pierwszym tygodniu odpoczynku odwiedzili Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Także młodzi jaślanie, którzy w drugim tygodniu ferii nigdzie nie wyjeżdżają, nie będą skazani na siedzenie w domu.
  • Klub „Michalina” i KGW zapraszają do Święcan
    20 stycznia 2011
    Podczas grudniowego spotkania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”, zapadła decyzja o ostatecznym kształcie promocji klubu w powiecie jasielskim. Tytuł planowanego tournee to „Twórcza wyobraźnia”. Zaplanowane wyjazdy będą się odbywać w każdym kwartale 2011 r.
  • Klub MICHALINA w Święcanach
    20 stycznia 2011
    20 stycznia w Domu Ludowym w Święcanach gościł Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”. Było to pierwsze tego typu spotkanie twórców ludowych z całego powiatu zainicjowane przez członków klubu pod hasłem „Twórcza Wyobraźnia”.
  • 15 stycznia 2011
    W roku 2011 Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przystąpiła do programu Fundacji Orange AKADEMIA ORANGE DLA BIBLIOTEK. Program ma na celu popularyzację Internetu i nowoczesnych technologii informacyjnych jako narzędzi edukacji.
  • MBP w Jaśle na Podkarpackich Spotkaniach Edukacyjnych JASŁO 2011
    12 stycznia 2011
    W dniu 12 stycznia 2011 r. w II Liceum Ogólnokształcącym im. ppłk. J. Modrzejewskiego w Jaśle odbyły się Podkarpackie Spotkania Edukacyjne JASŁO 2011. Impreza objęta była Honorowym Patronatem przez Starostę Jasielskiego.
Katalog online