Facebook
Aktualności - archiwum 2009
05 czerwca 2009
Od poniedziałku (01.06.09r.) trwa VIII Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. Jedną z największych atrakcji tegorocznej jasielskiej edycji był „BAJECZNY BAL”. Imprezę 5 czerwca 2008 roku dla jasielskich przedszkolaków zorganizowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle.
04 czerwca 2009
Już po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się w organizowanie kampanii społecznej "Cała Polska czyta dzieciom”. Prowadzona przez Fundację ABCXXI akcja ma przypominać rodzicom o tym, jak ważne dla rozwoju dziecka jest głośne czytanie.
04 czerwca 2009
W ramach VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom czwartego czerwca 2009 roku w MBP w Jaśle rozegrany został konkurs czytelniczy Magia Harry’ego Pottera. Wzięło w nim udział sześć trzyosobowych drużyn, reprezentujących szkoły podstawowe powiatu jasielskiego: SP w Lisowie, SP w Dębowcu, SP nr 4 w Jaśle, SP nr 6
03 czerwca 2009
Możliwość podziwiania pięknego krajobrazu i niezwykłych okazów rodzimej flory i fauny nie musi oznaczać pokonywania przez nas dziesiątków kilometrów.
02 czerwca 2009
2 czerwca w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle po raz kolejny spotkali się amatorzy podróży. O Stambule, jego chrześcijańskich korzeniach i osmańskim okresie świetności opowiadali Andrzej Kukla i Tomasz Dobrowolski. Relację z podróży uzupełniły filmy.
02 czerwca 2009
W trakcie VIII Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowała na terenie stadionu Czarnych Jasło spotkanie dla uczniów z jasielskich szkól podstawowych.
01 czerwca 2009
uż po raz ósmy Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle aktywnie włączyła się w organizowanie kampanii społecznej „Cała Polska czyta dzieciom” zainaugurowaną przez „Fundację ABCXXI”. W dniach 01.06 – 06.06.2009 roku w ramach ogólnopolskiej akcji Oddział dla Dzieci i trzy filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przeprowadzą cykle spotkań i imprez, w których oprócz najmłodszych czytelników wezmą udział przedstawiciele lokalnych władz, pracownicy instytucji kultury i sportu, dyrektorzy
20 maja 2009
20 maja 2009 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki oraz uczniowie SP nr 4 w Jaśle spotkali się z pisarką i ilustratorką książek dla dzieci – Joanną Olech. Impreza odbyła się w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki, który działa przy MBP w Jaśle od kwietnia 2007 r.
18 maja 2009
W ramach projektu „Literacki alfabet” 18 maja 2009 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Tomaszem Niewiadomskim, grafikiem i twórcą komiksów.
15 maja 2009
15 maja w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Tygodnia Bibliotek odbyła się promocja książki Bogusława Masteja „Legendy na naszej scenie”. Bogusław Mastej jest emerytowanym nauczycielem, regionalistą, autorem wielu sztuk teatralnych przeznaczonych dla teatrów szkolnych. Szczególnie ceniony jest za cykl sztuk historycznych.

poprzednia 1 2 [3] 4 5 6 z 6 następna

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz