Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2016

15 września 2016

Kto jest postrachem wampirów? Czy rosół może eksplodować? Kim jest Elf? Jak ukraść hotel? Odpowiedzi na te i wiele innych niecodziennych pytań poznały dzieci podczas spotkania autorskiego z Marcinem Pałaszem 15 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XI Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

14 września 2016

Każdy lubi zadawać pytania, a szczególnie dzieci. Jeśli należysz do osób ciekawych świata, masz 5-11 lat i chcesz zostać małym filozofem to cykl zajęć Spacer z Sokratesem jest dla Ciebie.

13 września 2016

13 września br. bibliotekarze wspólnie z wolontariuszami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu Polski – Pomysłowy przeprowadzili miejską akcję plakatową Loesje.

06 września 2016

6 września br. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z cyklu „Filmowe portrety malarzy” rozmawialiśmy o filmie Petera Webbera „Dziewczyna z perłą”.

02 września 2016

Za sprawą lektury powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” zebrani w jasielskim Parku Miejskim mieszkańcy miasta przenieśli się na krótką chwilę do tętniącego życiem starożytnego Rzymu.

30 sierpnia 2016
O tym, że czytanie i wiedzy zdobywanie – to dobra zabawa wiedzą już najmłodsi, którzy wspólnie z Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle wzięli udział w wakacyjnym cyklu spotkań BIBLIOletnisko. Jak co roku Biblioteka stała się nietuzinkowym miejscem spotkań dla ciekawych świata, kreatywnych i pełnych uśmiechu dzieciaków.
20 sierpnia 2016

Kim jest Ajpi? Jak ustrzec się przed Kradziejem? Czym zajmuje się Sztuczna Inteligencja? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiedzieliśmy podczas pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach” 17 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

18 sierpnia 2016

Każdy z nas codziennie dokonuje różnych wyborów. Jedne są ważne, inne bez znaczenia. Jeśli jednak mielibyście wybrać życie lub śmierć? Od czego miałaby zależeć taka decyzja? Na te trudne pytania szukaliśmy odpowiedzi na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 16 sierpnia br.

12 sierpnia 2016

12 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyły się spotkania dla małych programistów – Mistrzowie Kodowania Junior dla dzieci 5-7 lat. Podczas czterech spotkań dzieci poznały podstawy programowania w Scratch Junior – intuicyjnym języku pozwalającym w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne i historyjki.

03 sierpnia 2016

Nadszedł czas na kolejne zadanie konkursowe w ramach projektu POLSKI – POMYSŁOWY. Zwycięzcą lipcowego etapu zostaje pan Grzegorz Paryś. Nagrodzonej osobie gratulujemy wygranej, a pozostałych uczestników zapraszamy do dalszych zmagań w naszym konkursie.

poprzednia 1 2 3 4 [5] 6 7 8 9 10 z 15 następna