Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2016

 • Festiwal: Strasznie śmieszne historie – spotkanie z Marcinem Pałaszem
  15 września 2016

  Kto jest postrachem wampirów? Czy rosół może eksplodować? Kim jest Elf? Jak ukraść hotel? Odpowiedzi na te i wiele innych niecodziennych pytań poznały dzieci podczas spotkania autorskiego z Marcinem Pałaszem 15 września br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XI Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

 • Cykle: Spacer z Sokratesem
  14 września 2016

  Każdy lubi zadawać pytania, a szczególnie dzieci. Jeśli należysz do osób ciekawych świata, masz 5-11 lat i chcesz zostać małym filozofem to cykl zajęć Spacer z Sokratesem jest dla Ciebie.

 • Projekty: Język kulturalnie smakuje słowa – akcja plakatowa Loesje
  13 września 2016

  13 września br. bibliotekarze wspólnie z wolontariuszami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach projektu Polski – Pomysłowy przeprowadzili miejską akcję plakatową Loesje.

 • Kluby: Estetyka filmowego świata Petera Webbera
  06 września 2016

  6 września br. w Klubie Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle z cyklu „Filmowe portrety malarzy” rozmawialiśmy o filmie Petera Webbera „Dziewczyna z perłą”.

 • Narodowe Czytanie „Quo vadis” w jasielskim Parku Miejskim
  02 września 2016

  Za sprawą lektury powieści Henryka Sienkiewicza „Quo vadis” zebrani w jasielskim Parku Miejskim mieszkańcy miasta przenieśli się na krótką chwilę do tętniącego życiem starożytnego Rzymu.

 • Cykle: BIBLIOletnisko - radość czytania i współdziałania
  30 sierpnia 2016
  O tym, że czytanie i wiedzy zdobywanie – to dobra zabawa wiedzą już najmłodsi, którzy wspólnie z Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle wzięli udział w wakacyjnym cyklu spotkań BIBLIOletnisko. Jak co roku Biblioteka stała się nietuzinkowym miejscem spotkań dla ciekawych świata, kreatywnych i pełnych uśmiechu dzieciaków.
 • Akcje: Wakacyjne serfowanie z Sieciakami
  20 sierpnia 2016

  Kim jest Ajpi? Jak ustrzec się przed Kradziejem? Czym zajmuje się Sztuczna Inteligencja? To tylko niektóre z pytań na jakie odpowiedzieliśmy podczas pikniku edukacyjnego „Sieciaki na wakacjach” 17 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby:Twój wybór – twoja przyszłość
  18 sierpnia 2016

  Każdy z nas codziennie dokonuje różnych wyborów. Jedne są ważne, inne bez znaczenia. Jeśli jednak mielibyście wybrać życie lub śmierć? Od czego miałaby zależeć taka decyzja? Na te trudne pytania szukaliśmy odpowiedzi na spotkaniu Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Zaczytani” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle 16 sierpnia br.

 • Akcje: Wakacje dobrze zaprogramowane
  12 sierpnia 2016

  12 sierpnia br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle zakończyły się spotkania dla małych programistów – Mistrzowie Kodowania Junior dla dzieci 5-7 lat. Podczas czterech spotkań dzieci poznały podstawy programowania w Scratch Junior – intuicyjnym języku pozwalającym w sposób wizualny tworzyć gry, pokazy multimedialne i historyjki.

 • Projekty: POLSKI – POMYSŁOWY! Zwycięzca lipcowego etapu i kolejne zadanie konkursowe
  03 sierpnia 2016

  Nadszedł czas na kolejne zadanie konkursowe w ramach projektu POLSKI – POMYSŁOWY. Zwycięzcą lipcowego etapu zostaje pan Grzegorz Paryś. Nagrodzonej osobie gratulujemy wygranej, a pozostałych uczestników zapraszamy do dalszych zmagań w naszym konkursie.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
wrzesień 2021
pn wt śr cz pt so nd
30 31 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30