Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2017

13 czerwca 2017
XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozpoczęła głośnym czytaniem „Lokomotywy” Juliana Tuwima. Wiersz czytały mamy Janka i Kuby – uczestników zajęć z cyklu „Spacer z Sokratesem”. Głośnemu czytaniu towarzyszyły artystyczne zabawy w tworzeniu papierowego teatrzyku Kamishibai.
13 czerwca 2017
Gdzie są okulary pana Hilarego? O czym marzy Dyzio? Co niósł Grześ przez wieś? Zastanawiali się uczestnicy rozczytanych spotkań w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle, która aktywnie włączyła się w obchody XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom.
12 czerwca 2017
12 czerwca 2017 r. w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyła się rozmowa o Nikiforze Krynickim z cyklu „Filmowe portrety malarzy”. Spotkanie poprowadziła Emilia Polak, autorka regionalnych książek o jasielszczyźnie.
12 czerwca 2017

Z cyklu „Filmowe portrety malarzy” Klub Powiększania Wyobraźni Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na rozmowę o filmie Krzysztofa Krauze i Joanny Kos-Krauze „Mój Nikifor”.

08 czerwca 2017

8 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w radosnej i rozczytanej atmosferze dzieci oraz rodzice z Klubu Czytających Rodzin świętowali VI rocznicę rodzinnych spotkań.

07 czerwca 2017

Jaka jest ulubiona książka Ewy Chotomskiej? Czy autorka lubi biżuterię? Co woli pisać: książki czy piosenki? Odpowiedzi na te pytania znają już uczestnicy spotkania z Ewą Chotomską, które odbyło się 7 czerwca br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

06 czerwca 2017

Czytanie zbliża czytających i słuchających, dorosłych oraz dzieci, pozwala snuć marzenia, które kiedyś mogą się spełnić. Przekonali się o tym uczestnicy pikniku zorganizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle 6 czerwca br., inaugurującego XVI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Czytanie zbliża”.

03 - 10 czerwca 2017

Czy można wygrać bitwę na ... kleksy? Kto ma przyjaciółkę pielęgniarkę? Czym różni się wiersz od piosenki i o czym w dzieciństwie marzył autor słynnej LOKOMOTYWY? Na te i wiele innych pytań odpowiedzą najmłodsi, biorący udział w wydarzeniach organizowanych w ramach XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom, organizowanego przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle.

02 czerwca 2017

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę „Architektura dawnego Jasła w literaturze i fotografii”.  Wystawa ma na celu zabranie naszych czytelników w krótką podróż po przedwojennym Jaśle. Zaprezentowano na niej zdjęcia i pocztówki, uzupełnione fragmentami wspomnień.

31 maja 2017

31 maja 2017 r. w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w ramach Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki „Fan Book Soboniów” odbyło się spotkanie autorskie z Roksaną Jędrzejewską-Wróbel.

poprzednia 8 9 10 11 [12] 13 14 15 16 17 z 20 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz