Akademia Wyobraźni to cykl cotygodniowych ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Prowadzone są w formie zabawy i zawierają elementy literatury, sztuki oraz plastyki.
Akademia Wyobraźni to cykl cotygodniowych ogólnorozwojowych zajęć dla dzieci w wieku od 5 do 11 lat. Prowadzone są w formie zabawy i zawierają elementy literatury, sztuki oraz plastyki.
Lubisz gry komputerowe i chciałbyś nauczyć się je tworzyć? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na naukę podstaw kodowania w języku Scratch.
Barbara Tora to jasielska poetka, która od wielu lat pisze wiersze nie tylko dla dorosłych ale i dla dzieci. Zadebiutowała tomikiem „Letni spacer”, potem ukazywały się kolejno „Smak życia”, „Kalejdoskop”, „Wierszobranie”.
11 października 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni zorganizowała spotkanie z Barbarą Torą oraz dziećmi z Ośrodka Szkolno-Wychowawczego w Jaśle.
Podobno jesienią kiedy duchy wysypują się jak grzyby - coś chodziło – pisze w wierszu „Jesień” Jerzy Harasymowicz. A o czym będą wiersze „Michalin” przekonamy się w najbliższy poniedziałek.
9 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej „Michalina”.
Co to jest wyobraźnia i dlaczego czasami płata nam figle? Dlaczego liście zmieniają jesienią swoją barwę? Po co są cztery pory roku ? Jak z szacunkiem traktować zwierzęta i o nie dbać? Czego zwierzęta nie lubią? O czym ze sobą rozmawiają?
Łukasz Walewski to dziennikarz radiowej Trójki. Prowadzi audycje Trzecie oblicze dyplomacji, Trzy strony świata i Europa od kuchni. Jest absolwentem Stosunków Międzynarodowych na Uniwersytecie Łódzkim, autorem książek Przywitaj się z królową. Gafy, wpadki, faux pas i inne historie oraz Ambasadorowie. Czego nie powie Ci królowa.
Chcesz wziąć udział w ciekawym edukacyjnym projekcie? Towarzyszyć najmłodszym podczas fascynującej przygody w świecie nauki? Poznać nowych ludzi i zdobyć cenne doświadczenie? Zostań wolontariuszem Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego!
Owiana aurą tajemniczości profesja ambasadora, kojarząca się z egzotycznymi krajami, wieczorowymi kreacjami, rautami czy też spotkaniami na wysokim szczeblu wydaje się być fascynująca, lekka i przyjemna. Łukasz Walewski pozwolił uczestnikom spotkania zajrzeć za kulisy pracy dyplomaty, który jak sam przyznał: Jest jak koń: je, pije i pracuje na stojąco podczas kiedy zaproszeni goście się bawią.