Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2020

09 stycznia 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież na warsztaty literackie z Robertem Królem – 9 stycznia 2020 r. o godz.  9.00.

09 stycznia 2020

Po co nam poezja i czy jej  pisanie i czytanie ma sens? Co właściwie ją definiuje?

24 stycznia 2020

Jak powstaje dzień i noc? gdzie rośnie drzewo życia? i co narozrabiała pewna nieposłuszna świnka? Tego wszystkiego dowiecie się udając się do Baśniogrodu podczas cyklicznych zajęć feryjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

29 lutego 2020

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej „Na zimowo”, udostępnionych Bibliotece dzięki uprzejmości Autorki.

13 stycznia 2020

Nie pisz dla siebie! Podziel się swoją twórczością z innymi. Masz okazję dać się poznać i sprawdzić swoje umiejętności twórcze. Przyślij nam swoje prace!

W obecnym czasie ze względu na okoliczności  wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu, postanowiliśmy zatem przygotować dla Was propozycje na spędzenie wolnego czasu. Gdzie warto zajrzeć, kiedy nie możemy wyjść z domu? Poniżej znajdziecie krótki przewodnik po ciekawych miejscach, które zapewniają darmowy dostęp do książek w różnej formie, spektakli Teatru Telewizji, ekranizacji dzieł literackich, czytelniczych inspiracji oraz materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Miło nam poinformować, że Pani Stanisława Czernik, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle otrzymała nagrodę Instytutu Książki za recenzję książki Agaty Napiórskiej „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.
Niekoniecznie eksperymentujesz w kuchni, ale wyczuwasz smak słowa i cenisz sobie jego oryginalność a zarazem różnorodność i emocjonalność. Czytanie książek łączy różne barwy i smaki słowa, a biblioteka je gromadzi dla Ciebie, byś mógł się nim delektować do woli! 8-15 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek online. Bądź z nami na wspólnym spotkaniu z literaturą i dobrą zabawą!

Miło nam poinformować, że swoje funkcjonowanie niebawem rozpoczną pozostałe Filie Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

30 maja – 7 czerwca, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca dorosłych wraz z dziećmi do wspólnego świętowania obchodów XIX Ogólnopolskiego Tygodnia Czytania Dzieciom – „Cała Polska czyta o zwierzętach”.

poprzednia 1 2 3 4 5 6 [7] z 7