Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Festiwal: Poezja i proza na bezdrożach - czyli co się działo w Ożennej
  09 - 10 października 2021

  „Mamo, to był najfajniejszy dzień w życiu!” – tak podsumował sobotę w Ożennej dziewięcioletni uczestnik wyjazdu, co oznacza, że naprawdę dobrze finiszowaliśmy XV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

 • Akcje: Noc Bibliotek z MBP w Jaśle
  09 - 10 października 2021

  Pierwsza Noc Bibliotek zorganizowana przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle już za nami. Na tę wyjątkową noc przenieśliśmy się do Ośrodka Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

 • Festiwal: Dzikie ścieżki, czyli dziecięce strony XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego
  09 - 10 października 2021

  W weekend 9 i 10 października Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza w Beskid Niski na ostatnie – wyjątkowe wydarzenia XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Łączymy siły z Ośrodkiem Edukacji Ekologicznej w Ożennej i wyprowadzamy literaturę na bezdroża. Adresatami działań są w pierwszej kolejności dzieci w wieku 6-10 lat z rodzicami/opiekunami, ale  w plenerze dla wszystkich chętnych znajdzie się miejsce.

 • Juniwersytet: Wizyta w Stacji Uzdatninia Wody
  09 października 2021

  Pierwsze merytoryczne zajęcia dla dzieci z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego odbędą się w Stacji Uzdatniania Wody MPGK Jasło (ul.Wodna 13).

 • Akcje: Noc Bibliotek z MBP w Jaśle
  09 października 2021

  9 października, w sobotę wieczorem, przy ognisku i przy szumie drzew włączymy się do akcji Noc Bibliotek. Tego wieczoru wiele bibliotek w Polsce pozostaje otwartych długo po godzinach pracy. My – z częścią naszego księgozbioru – spotkamy się z czytelnikami w terenie, w Ośrodku Edukacji Ekologicznej w Ożennej.

 • Festiwal: Tektonika pamięci i ludzkiego losu – spotkanie z Andrzejem Stasiukiem
  08 października 2021

  W ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, odbywającego się pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła 8 października 2021 –  wybitnego polskiego pisarza Andrzeja Stasiuka.

 • Festiwal: Spotkanie z Andrzejem Stasiukiem
  08 października 2021

  W ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, odbywającego się pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle serdecznie zaprasza na spotkanie z Andrzejem Stasiukiem, z którym będziemy rozmawiać m.in. o jego najnowszej książce „Przewóz”.

   

 • Festiwal: Piękno i eteryczność ilustracji – spotkanie z Joanną Concejo
  07 października 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, 7 października 2021 gościła Joannę Concejo, graficzkę i ilustratorkę.

 • Festiwal: Spotkanie z Joanną Concejo
  07 października 2021
  W ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, zapraszamy do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle na spotkanie z Joanną Concejo – graficzką, ilustratorką, autorką książek wizualnych.
 • Festiwal: Beskid – magiczny, wielowymiarowy, dziki – spotkanie autorskie z Manią Strzelecką
  05 października 2021

  5 października 2021 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Manię Strzelecką – malarkę, graficzkę, zdobywczynię głównej nagrody na Festiwalu Literatury w Krakowie oraz Nagrody Graficznej IBBY (2020)  za książkę „Beskid bez kitu”.