Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Kluby: Wiosenne malowanie na firanie
  24 marca 2022

  24 marca 2022 r. w Klubie Czytających Rodzin działającym przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle spotkamy się aby powitać wiosnę.

 • Kluby: Wiosenne malowanie na firanie
  24 marca 2022

  Gdy nadchodzi wiosna i świat wybudza się z zimowego snu, zaczynamy szukać nowych wyzwań, przygód i kolorów. Jesteśmy bardziej radośni i uśmiechnięci. Zaczynamy częściej i chętniej wychodzić ze swoich domów, aby podziwiać piękno budzącej się przyrody.

 • Jasło pomaga Ukrainie
  23 marca 2022

  Trwa wojna w Ukrainie. W pomoc uchodźcom włączają się również jasielskie instytucje: Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, Jasielski Dom Kultury, Centrum Informacji Turystycznej i Kulturalnej, Muzeum Regionalne w Jaśle czy Młodzieżowy Dom Kultury. Szczegóły na plakacie.

   

 • Bibliotekarz i zdrowie
  23 marca 2022

  23 marca  2022 r. MBP w Jaśle zorganizowała  szkolenie dla pracowników bibliotek publicznych powiatu jasielskiego.

 • Akcje: Wiosna z wierszem – Światowy Dzień Poezji
  21 - 26 marca 2022

  Z okazji Światowego Dnia Poezji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w dniach 21-26 marca 2022 zaprasza do udziału w akcji poetyckiej „Wiosna z wierszem”.

   

 • Juniwersytet: Warsztaty z robotyki
  12 marca 2022

  W sobotę 12 marca 2022 r. odbędą się warsztaty z robotyki dla dzieci z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na zajęcia zapraszamy grupy I, II i III - czyli wszystkie 6latki i 7latki.

 • Piękno Jasła uchwycone w kadrze – wystawa fotografii Wiesława Telegi w jasielskiej Bibliotece
  09 marca 2022

  Choć za oknem padający deszcz nie sprzyjał wyjściu z domu, na otwarciu wystawy „Jasło w obiektywie Wiesława Telegi” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle pojawiło się liczne grono czytelników, przyjaciół, znajomych i sympatyków talentu fotograficznego autora.

 • Ignacy Łukasiewicz
  08 - 31 marca 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle włączając się w obchody Roku Ignacego Łukasiewicza przygotowała zestawienie bibliograficzne dotyczące tego wybitnego Polaka, związanego także z naszym miastem.

 • Różowa Skrzyneczka w Bibliotece
  08 marca 2022

  W tym roku postanowiłyśmy, że z okazji Dnia Kobiet chcemy zrobić coś pożytecznego, dlatego informujemy, że od dzisiaj skrzyneczka, którą widzicie na fotografiach, znajduje się w naszej damskiej toalecie i służy wparciem dla tych Dziewczynek, Dziewczyn i Kobiet, które tego potrzebują.

 • Edukacja: Żeby lampy świeciły
  08 marca 2022

  Kim był odkrywca, który przyczynił się do poskromienia ciemności nocy? Jakie miał marzenia i pasje? Gdzie po raz pierwszy użyto jego wynalazku?