16 września 2025 roku gościem „Rozmów o regionie” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle był prof. dr hab. Marcin Wojciech Solarz – geograf, politolog, nauczyciel akademicki, kierownik Katedry Geografii Politycznej i Historycznej Uniwersytetu Warszawskiego, współautor książki „Krajobraz nazewniczy Pasma Brzanki i Liwocza”.
Z radością informujemy, że od października 2025 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle ponownie ruszają warsztaty modelarskie!
Z wielką radością prezentujemy program XIX Jasielskiego Festiwalu Literackiego „Drogi i bezdroża”. Zapraszamy do zapoznania się z festiwalowym kalendarzem, a już wkrótce, w kolejnych wiadomościach, pojawią się szczegółowe zapowiedzi i dodatkowe informacje o poszczególnych wydarzeniach.
Od września 2025 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczynamy nowy cykl spotkań całorocznych dla dzieci w wieku 6 – 10 lat pod nazwą „Przylądek książkowej magii”.
Informujemy, że od 02.09.2025 r. do odwołania Zbiory Magazynowe Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będą niedostępne dla czytelników. Przepraszamy za utrudnienia.
Informujemy, że wrześniowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od 1 września 2025 roku (poniedziałek).
Wakacyjne zajęcia w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle były pełne inspirujących i kreatywnych aktywności, które przeniosły uczestników w świat marzeń, natury i tworzenia. W trakcie zajęć dzieci mogły rozwijać swoją wyobraźnię i poznawać otaczający świat w ciekawy sposób.