Akcje: Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki!

,
Akcje: Czytanie to wyzwanie! Dołącz do inicjatywy 52 książki!

Styczeń to idealny czas na noworoczne postanowienia i wyzwania. A gdyby tak podjąć się nietypowego wyzwania czytelniczego? Przedstawiamy inicjatywę 52 książki, która sprawi, że czytanie stanie się jeszcze bardziej emocjonujące!

„52 książki” to nietypowa inicjatywa czytelnicza. Pomysł na książkowe wyzwanie zaczerpnięto z bloga Juliena Smita  (How To Read a Book a Week in 2010), w Polsce akcji patronuje Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. Autorzy akcji zachęcają do przeczytania 52 książek w ciągu roku czyli do lektury jednej książki tygodniowo. Podejmując czytelnicze wyzwanie możesz przeczytać tytułowe 52 książki ale możesz zacząć również od nieco mniejszej liczby np. 26 lub za cel postawić sobie czytanie przynajmniej godzinę dziennie.

Jak rozpocząć i zrealizować książkowe wyzwanie? Przede wszystkim czytanie ma być przyjemnością – wybieraj książki, które Cię zainteresują. Może to będzie powieść Twojego ulubionego pisarza, której jeszcze nie czytałeś, nowy tomik poety, za którym przepadasz czy tytuł z ulubionego gatunku. Staraj się czytać regularnie, a jeżeli potrzebujesz porady w doborze książek – poproś o pomoc bibliotekarza, znajomych czy uczestników wyzwania.

My na dobry początek wyzwania „52 książki” polecamy:
- nowości biblioteczne
- książki polecane przez naszych czytelników
- książki polecane przez bibliotekarzy

Co zyskasz przystępując do inicjatywy „52 książki”? Motywację do odkrywania nowości książkowych, wartościowy sposób spędzania wolnego czasu, rozwój kreatywności i wyobraźni a także nowych znajomych wspólnie realizujących książkowe wzywanie. Czytanie to frajda! Podejmij wyzwanie i dołącz do inicjatywy 52 książki!

Więcej informacji o inicjatywie na stronie 52ksiazki.pl