Akcje: Programistyczne zagadki w bibliotece

czwartek, 26 marca 2015
Akcje: Programistyczne zagadki w bibliotece

Patrycja, Paweł, Michał, Radek, Kuba i Ola. Są w różnym wieku, chodzą do różnych szkół i mają odmienne zainteresowania. Łączy ich jedno – wytrwale i z pasją rozwiązują programistyczne zagadki! Kim są? To uczestnicy pilotażowej edycji programu Mistrzowie Kodowania w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle!

Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski uczą się programowania w języku Scratch. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jest jedną z siedmiu instytucji w województwie podkarpackim, które uczestniczą w programie i oferują bezpłatne zajęcia z nauki kodowania.

26 marca br. odbyły się pierwsze zajęcia, podczas których mali programiści poznali bliżej język Scratch – dowiedzieli się m.in.: czym są skrypty, jak je układać aby bohater gry wykonywał polecenia oraz dlaczego komputer musi znać bardzo dokładny przepis programistyczny. Uczestnicy stworzyli również swoje pierwsze skrypty – bohater poruszał się, rysował prostą linię, kwadrat, zmieniał kolor pisaka i zadawał pytania.To niesamowite, że jeżeli ułożę skrypt odpowiednio, to bohater będzie wykonywał moje polecenie – opowiada Patrycja. Czasem trzeba się nieźle nagłówkować, żeby stworzyć skrypt ale efekty są takie, że warto – dodaje Radek.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Informacje o programie Mistrzowie Kodowania w MBP Jasło dostępne tu: Mistrzowie Kodowania.

Więcej informacji:
Agata Warywoda