Facebook
A A A

Mistrzowie Kodowania

,

Czy tworzenie programów, gier i aplikacji jest ciekawe? Czy każdy może nauczyć się programowania? Tak! W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozpoczęły się zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu Mistrzowie Kodowania. Podczas zajęć dzieci w wieku 8-12 lat uczą się podstaw programowania.

Mistrzowie Kodowania to ogólnopolski program edukacyjny, w ramach którego dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjalnych z całej Polski uczą się programowania w języku Scratch. Języki programistyczne nie są już domeną informatyków, a narzędziem, które pozwala uczniom rozwijać myślenie kreatywne, doskonalić umiejętności analityczne, aktywnie korzystać z nowych technologii. Wykorzystując intuicyjny język Scratch, dzieci  uczą się tworzyć gry, pokazy multimedialne, aplikacje, historyjki i inne projekty.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jest jedną z siedmiu instytucji w województwie podkarpackim, które uczestniczą w programie i oferują bezpłatne zajęcia z nauki kodowania.

Pilotażowa edycja zajęć w jasielskiej bibliotece zakończyła się w maju 2015 r.  Informacje o kolejnycyh edycjach i naborze zostaną zamieszczone na stronie MBP Jasło: www.mbp.jaslo.pl.

Program Mistrzowie Kodowania realizowany jest przez Samsung Electronics Polska, pod patronatem Ministerstwa Edukacji Narodowej, Ministerstwa Administracji i Cyfryzacji oraz Ministerstwa Gospodarki.

Więcej informacji:
Magdalena Chart
tel. 13 446 26 02, wew. 35
mail: dzieci@mbp.jaslo.pl

Relacje ze spotkań - II edycja:

Relacje ze spotkań - I edycja:

Zobacz też: