Akcje: #biblioteka – XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

środa, 08 - czwartek, 16 maja 2019
Akcje: #biblioteka – XVI Ogólnopolski Tydzień Bibliotek

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle po raz kolejny włącza się w organizację Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek w dniach 8-16 maja. To już XVI edycja programu, prowadzonego przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich. W tym roku przebiegać będzie pod hasłem: #biblioteka.

Za tym hasłem kryje się wiele: m.in. ludzie, zbiory, spotkania i wydarzenia. Promocja instytucji opatrzona znakiem # ułatwia użytkownikom identyfikację działań współczesnej biblioteki, która stoi na straży historii a jednocześnie śmiało wkracza w przyszłość dbając o rozwój nowych technologii oraz edukację medialną.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle z tej okazji zaprasza czytelników w każdym wieku do udziału w działaniach przygotowanych specjalnie z myślą o tych, dzięki którym praca bibliotekarzy niesie radość i zyskuje nową jakość.

9 maja czytelnicy i sympatycy literatury kobiecej spotkają się z Małgorzatą Wardą, 10 maja z kolei najmłodsi udadzą się w nietuzinkową podróż literacką z Pawłem Beręsewiczem, dorośli zaś spotkają się z Dominikiem Szczepańskim, autorem książki Czapkins. Historia Tomka Mackiewicza. Także 10 maja, popołudniową porą najmłodsi wezmą udział w plenerowych warsztatach animacyjnych podczas których poznają baśniową Europę (w ramach Dni Otwartych Funduszy Europejskich), a na sympatyków czytania czekał będzie Kiermasz książki wycofanej z zbiorów biblioteki. 15 maja zapraszamy do udziału w Finale XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży, z kolei 16 maja czeka nas kolejne spotkanie z cyklu Rozmowy o regionie z Wiesławem Hapem. To tylko wybrane propozycje działań biblioteki do udziału w których zapraszamy. Szczegóły w harmonogramie:

Harmonogram XVI Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek:

BIBLIOTEKA GŁÓWNA, ul. Kołłątaja 1

9 MAJA (CZWARTEK)

10.00 Spotkanie z Małgorzata Wardą (Czytelnia Regionalna)

10 MAJA (PIĄTEK)

11.30 Opowieści ciekawej treści – spotkanie z Pawłem Beręsewiczem (Parka Miejski w ramach DOFE)

14.00-16.00 Baśniowa Europa – plenerowe warsztaty animacyjne dla dzieci (plac przy CITiK, ul. Sokoła w ramach DOFE)

14.00-20.00 Kiermasz książki wycofanej ze zbiorów MBP w Jaśle (hol MBP w Jaśle)

17.00 „O ludziach żywiołu” – spotkanie z Dominikiem Szczepańskim (Galeria JDK w ramach DOFE)

15 MAJA (ŚRODA)

11.00 Finał XXIV Ogólnopolskiego Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży (sala widowiskowa JDK)

16 MAJA (CZWARTEK)

17.00 Spotkanie z Wiesławem Hapem z cyklu Rozmowy o regionie (Czytelnia Regionalna)

FILIA NR 1, ul. Sobniowska 34

10 MAJA (PIĄTEK)

14.30 W bibliotece nigdy nie jest nudno – zajęcia w ramach cyklu „Tropiciele tajemnic”

10.00 Zaczarowana biblioteka – poznajemy pracę bibliotekarza

11.00 Wśród książek – poznajemy bibliotekę

FILIA NR 2, ul. Kopernika 8

10.00 Świat w barwach tęczy – kolorowe czary

10.00 Historia papieru – papierowe zabawy

11.30 Mali Odkrywcy w Krainie Książek – poznajemy pracę bibliotekarza

14 MAJA (WTOREK)

14.30 Tropiciele tajemnic dinozaurów – rodzinne popołudnie

FILIA NR 3, ul. Szopena 22

8 MAJA (ŚRODA)

12.30 Nieznana strona biblioteki

9 MAJA (CZWARTEK)

16.00 Zdrowie dla każdego – spotkanie z dietetyczką i kosmetyczką (sala Zarządu Osiedla „Jasło – Mickiewicza”, zgłoszenia do 7 maja br.)

11 MAJA (SOBOTA)

12.00 Zręczne ręce – warsztaty w ramach cyklu „Tropiciele tajemnic”

9.45 Jak przedszkolak zostaje czytelnikiem

Zapraszamy! Czekamy na Was!