Facebook ikonka prawy margines

Projekt: Wesoła gimnastyka języka

piątek, 16 listopada 2012
Projekt: Wesoła gimnastyka języka

16 listopada 2012 r. w „Poradni językowej” działającej w ramach projektu „U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!” w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie „Gimnastyka języka”, podczas którego rodzice z dziećmi poznali ciekawe sposoby na ćwiczenia wspierające ładną i poprawną wymowę. Spotkanie poprowadziła Anna Kędzior, logopeda. Uczestnicy spotkania wspólnie czytali i recytowali wierszyki pełne odgłosów zwierząt, dowiedzieli się, jak ćwiczyć oddech bawiąc się kolorowymi balonikami i lekkimi piórkami, trenowali sprawność buzi i języka napełniając miseczki zbożowymi kulkami za pomocą słomek, czy wyjadając z kubeczków paluszki bez pomocy rąk. Pomocne w gimnastyce oddechowej okazały się ulubione przez dzieci i rodziców bańki mydlane, wiele radości sprawiło też rozwijające wyobraźnię magiczne pudełko z ukrytymi przedmiotami. Rodzice mieli okazję porozmawiać ze specjalistką o rozwoju wymowy dzieci, na zakończenie uczestnicy otrzymali materiały z zabawami i ćwiczeniami usprawniającymi aparat artykulacyjny.

Projekt dofinansowano ze środków Narodowego Centrum Kultury w ramach programu „Promocja języka polskiego”, który towarzyszy kampanii społeczno-edukacyjnej „Ojczysty – dodaj do ulubionych”.

Patronat nad projektem objęli: Burmistrz Miasta Jasła, Starosta Jasielski, Podkarpacki Wicekurator Oświaty.

Patronat medialny nad projektem sprawują: Polskie Radio Rzeszów, „Via” Katolickie Radio Rzeszów, Telewizja Jasielska, Portal terazJaslo.pl.

Partnerami projektu są: Urząd Miasta Jasła, Powiat Jasielski, Jasielski Dom Kultury, Firma Tekpud, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, I Liceum Ogólnokształcące w Jaśle, Sielsky, Hornblend, SBP Oddział w Jaśle.

Patronat medialny:
Partnerzy:
Dofinansowanie: