Facebook ikonka prawy margines

Projekty: Dziedzictwo Niepodległej - nowy projekt MBP w Jaśle

poniedziałek, 03 czerwca 2019
Projekty: Dziedzictwo Niepodległej - nowy projekt MBP w Jaśle

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała dofinansowanie ze środków Programu Dotacyjnego „Niepodległa” na realizację projektu edukacyjnego zachęcającego do czynnego uczestnictwa w kulturze i wspólnego świętowania rocznicy odzyskania przez Polskę Niepodległości.

"Dziedzictwo Niepodległej" to projekt mający na celu zainteresowanie uczestników kulturą regionu, zwrócenie uwagi na inspirowane ludowością elementy kultury narodowej i twórczość polskich artystów. Gdy Polska fizycznie zniknęła z mapy świata, poczucie polskości przetrwało w tradycjach i obrzędach przodków, w legendach i pieśniach, wybrzmiewających w polskich domach. Kultura ludowa oraz dzieła inspirowane ludowością stały się jednym z elementów walki o zachowanie świadomości narodowej i dążenie do wolności. W projekcie znajdą się propozycje dla dzieci, młodzieży i dorosłych, ukazujące bogactwo kultury regionalnej i narodowej, zachęcające do dbania o dziedzictwo kulturowe, tj. warsztaty artystyczne, dyktando regionalne, koncert oparty na legendach, spotkania z lokalnymi opowieściami i autorami, którzy przybliżają twórczość artystów inspirujących się kulturą ludową.

Projekt dofinansowano ze środków Programu Wieloletniego NIEPODLEGŁA na lata 2017-2022 w ramach Programu Dotacyjnego „Niepodległa”.

Patronat medialny nad projektem objęły: Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Polskie Radio Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Internetowa Telewizja Południe, Tygodnik Regionalny Nowe Podkarpacie, Telewizja Jasło, Fakty Jasielskie, Obiektyw Jasielski, Gazeta Codzienna Nowiny oraz portale internetowe: nowiny24.pl, twojejaslo.pl, terazjaslo.pl, jaslonet.pl, wirtualnejaslo.pl

Partnerzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział w Jaśle, Szkoła Podstawowa nr 4 w Jaśle.

O wszystkich działaniach projektowych, informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage'u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.

Zobacz także: