Aktualności - archiwum 2010

• Instytut Książki ogłosił wyniki pierwszego naboru wniosków na Programy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. W bieżącym roku Programy cieszyły się rekordowym zainteresowaniem, złożono łącznie 6 tysięcy wniosków.
  • Atrakcje nie tylko literackie czyli V Festiwal Poezji i Prozy
    W bieżącym roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała od Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację dwóch projektów promujących czytelnictwo, w tym kolejnej piątej edycji Festiwalu Poezji i Prozy, który odbędzie się w dniach 7 – 14 kwietnia 2010 r.
  • Projekt LACROSSE - relacja z pierwszych zabaw
    12 maja grupa ANI-MUSZ poprowadziła spotkanie z dziećmi pod hasłem „Kiedy świat był jeszcze młody” w ramach projektu „Lacrosse” realizowanego ze środków europejskiego programu „Młodzież w działaniu”. Na liście tradycyjnych zabaw znalazły się m.in. „Raz dwa trzy, Baba Jaga patrzy”, „Chodzi lisek koło drogi” i gra w klasy.
  • ...Dzięki literaturze można się wyżyć w słowie
    9 kwietnia gościem drugiego dnia V Festiwalu Poezji i Prozy był Karol Maliszewski, poeta, prozaik i krytyk literacki.
  • Spotkanie z Michałem Malinowskim
    O tym jak dobry Josza mógł zostać cesarzem, co można uszyć ze starej kamizelki oraz gdzie można znaleźć największy na ziemi kotlet schabowy opowiadał uczniom z jasielskich szkół podstawowych oraz z dzieciom ze SP w Roztokach podczas niezwykłych warsztatów „Baju –baju” Michał Malinowski.
Katalog online

pn wt śr cz pt so nd