Aktualności - archiwum 2011

• Mali studenci w Bibliotece Juniwersyteckiej
    19 listopada 2011
    19 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się kolejne zajęcia dla studentów Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego. Na „Przystanku Biblioteka Juniwersytecka” poznali oni historię książki począwszy od zwojów papirusu i glinianych tabliczek aż do e-booków i wzięli udział w zajęciach praktycznych z różnymi rodzajami książek.
  • Wystawa: FIRLEJÓWKA 2006-2011
    17 listopada 2011
    Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Fundacja im. prof. Romana Saphiera zapraszają na otwarcie wystawy „Firlejówka 2006-2011”, które odbędzie się w Czytelni Głównej MBP 17 listopada o 2011 r. o godz. 11.00.
  • Wystawa: FIRLEJÓWKA 2006-2011
    06 stycznia 2012
    17 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się uroczyste otwarcie wystawy „Firlejówka 2006-2011”. Wystawa powstała z inicjatywy Stanisława Mazana i Piotra Mazura, przedstawicieli Fundacji im. prof. Romana Saphiera.
  • Spotkanie ze Zbigniewem Masternakiem
    15 listopada 2011
    15 listopada br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Dyskusyjnego Klubu Książki odbyło się spotkanie autorskie ze Zbigniewem Masternakiem.
  • Tropem Morsa, Pinky i Czarnego Maćka
    14 listopada 2011
    14 listopada 2011 roku uczestnicy Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego przy Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawiali o książkach sensacyjnych Dariusza Rekosza.
  • Świadectwo zaczadzenia Gruzją
    07 listopada 2011
    7 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Anną Dziewit-Meller i Marcinem Mellerem.
  • Przystanek Biblioteka Juniwersytecka
    05 listopada 2011
    W dniu 5 listopada 2011 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyły się zajęcia dla młodych studentów z Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego pod hasłem Przystanek Biblioteka Juniwersytecka.
  • Magia słowa pisanego
    03 listopada 2011
    Dlaczego i w jaki sposób warto czytać? Po co czytamy oraz jak sprawić, by współczesna młodzież znalazła się „w zasięgu książki”. Na te i wiele innych pytań udało się odpowiedzieć goszczącemu w MBP Grzegorzowi Leszczyńskiemu – profesorowi UW, badaczowi i krytykowi literatury dla dzieci i młodzieży.
  • Czytanie na dobry początek
    25 października 2011
    „Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w akcji promującej aktywne czytelnictwo wśród najmłodszych.
  • Finał konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro”
    21 października 2011
    W dniu 21 października 2011 r. odbyło się uroczyste rozstrzygnięcie konkursu „Napisz opowiadanie z Martą Mizuro” zorganizowanego w ramach projektu „Literacki Park” przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.
Katalog online