Aktualności - archiwum 2012

01 czerwca 2012
Klub „Michalina” i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zapraszają 5 czerwca 2012 r. na spotkanie z magią ziół. Spotkanie poprowadzi Maria Homlak z Brzezowej, która od wielu lat zajmuje się ziołolecznictwem. Cennymi radami służy nie tylko swojej rodzinie, ale i przyjaciołom. W trakcie spotkania będzie można spróbować herbacianych mieszanek. Pani Maria obiecała zdradzić kilka przepisów.
01 czerwca 2012
1 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się wyjątkowe spotkanie Klubu Czytających Rodzin, który w Ogólnopolskim Tygodniu Czytania Dzieciom obchodzi pierwszą rocznicę działalności. Z tej okazji przy wielkim rodzinnym stole w Czytelni Głównej MBP odbyło się urodzinowe przyjęcie.
01 czerwca 2012
O tym, że 1 czerwca 2012 r. to dzień pełen uśmiechu przekonali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 w Jaśle. Mali i duzi uczestnicy spotkania w Dniu Dziecka wspólnie wzięli udział w Pikniku na skraju książki, zorganizowanym przy współpracy Miejskiej Biblioteki Publicznej i Szkoły Podstawowej nr 1. Moc zabaw przygotowanych z myślą o dzieciach udało się także przeprowadzić dzięki zaangażowaniu Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. Rudolfa Weigla.
31 maja 2012
31 maja 2012 r. zainaugurowaliśmy XI Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom. W tradycyjnym głośnym odczytaniu „Lokomotywy” J.Tuwima wzięli udział: podkomisarz Łukasz Gliwa z Komendy Powiatowej Policji, Iwona Głogowska – przedstawiciel Straży Miejskiej, Bogdan Ziemba – Zastępca Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej, nauczyciele: Beata Cygnar ze Szkoły Podstawowej nr 1, Monika Owczarska ze Szkoły Podstawowej nr 2, Wiesława Zajdel ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego, Małgorzata Piekarska – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej oraz gość specjalny – Paweł Beręsewicz, autor książek dla dzieci.
31 maja 2012
Ponad 500 najmłodszych z jasielskich szkół i przedszkoli podczas cyklicznych spotkań w ramach akcji Zostań Czytelnikiem! zaprzyjaźniło się z biblioteką i książką. Wspólne podróże małe i duże, zabawa poprzez wyobraźnię oraz mnóstwo uśmiechu towarzyszyły każdemu z trzech spotkań w Bibliotecznej Krainie Wyobraźni.
24 maja 2012

Czy marzenia są po, aby je spełniać? A może to rodzaj snu na jawie dla poprawy nastroju? – zastanawiała się młodzież z klasy szóstej Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle, dyskutując o książce Doroty Suwalskiej Ratunku, marzenia!

18 maja 2012
Przedstawiamy super filmik o Jaśle, wykonany przez ucznów SP nr 1, 2 i 4 podczas warsztatów filmu animowanego w bibliotece, prowadzonych przez Anielę Lubieniecką.
15 maja 2012
15 maja 2012 r. gościem Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Marta Rączka. Marta Rączka jest artystą plastykiem związanym ze środowiskiem jasielskim. W kręgu jej zainteresowań leży malarstwo akrylowe.
14 maja 2012

„Człowiek szuka książki – książka swego czytelnika. Nie czytasz - wymień się książką”.

Są książki, które towarzyszą nam od dzieciństwa, które kochamy i chętnie wzięlibyśmy je ze sobą na wyspę bezludną. Ale są i takie, które po przeczytaniu stoją na półce i tylko zbierają kurz.

14 maja 2012
Członkowie Klubu Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wzięli udział w spotkaniu, które za sprawą specjalnych gości – słuchaczek kierunku „opiekunka dziecięca” Medycznej Szkoły Policealnej im. prof. R.Weigla w Jaśle pod opieką nauczycielki, pani Barbary Siuty – przerodziło się w prawdziwe „Bajkowe wyprawy”.

poprzednia 6 7 8 9 [10] 11 12 13 14 15 z 15 następna

listopad 2019