Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2014

„Zostań czytelnikiem! Odkryj Krainę Biblioteki i Książki”. Pod tym hasłem Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w akcji promującej aktywne czytelnictwo wśród najmłodszych. Inicjatywa skierowana jest do jasielskich szkół i przedszkoli. Dla dzieci w wieku od 5 do 7 lat.

Czy wierni tradycyjnym wartościom Amerykanie potrafią żyć w zgodzie z istotami nadnaturalnymi? Temat ten podejmuje Charlaine Harris tworząc serię książek o Sookie Stackhouse.

Jak napisać tekst i wysłać go w formie emaila? Gdzie w Internecie znaleźć potrzebne informacje? Jak sprawdzić pogodę, rozkład komunikacji miejskiej czy prześledzić ciekawe wydarzenie z regionu? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza seniorów i osoby dorosłe na bezpłatne letnie warsztaty internetowe!

Twoje dziecko rozpoczyna przygodę z samodzielnym czytaniem? Chcesz by doskonaliło się i czerpało przyjemność z lektury? Zachęcamy do sięgnięcia po książki z serii „Czytam sobie”. To trzypoziomowy program wspierania nauki czytania, przeznaczony dla dzieci w wieku 5-7 lat.

Dyskusyjny Klub Książki „Liberatorium” MBP w Jaśle wziął udział w konkursie „Poezja ma głos”, ogłoszonym przez Wydawnictwo a5.

Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

Są takie książki, które można czytać tylko raz w roku. Pachną świerkowym igliwiem, smakują ulubionymi specjałami, wlewają w serce odrobinę ciepła. Przy ich lekturze czujemy aromat pieczonego karpia, marzymy o korzennych piernikach, smacznych pierogach, soczystych pomarańczach. To książki o Świętach Bożego Narodzenia.

Czy książka może mówić, świecić i być miła w dotyku? Jakimi pojazdami jeździ policja? Co powinien wiedzieć absolwent Akademii Młodego Ratownika? Jak radośnie świętować czytanie?

Studenci Politechniki Rzeszowskiej - wolontariusze Programu "PROJEKTOR - wolontariat studencki" podjęli się realizacji ważnego zadania. Za pomocą Lego Mindstorms chcą pobudzić dziecięcą wyobraźnię. Dzięki nim, w listopadzie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle ma szansę zmienić się w przestrzeń realizacji dziecięcych marzeń.

Z przyjemnością informujemy, iż Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat za aktywny udział w projekcie Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera.

poprzednia 13 14 15 16 17 18 19 20 [21] 22 z 22 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz