Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2015

31 stycznia 2016

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle informuje, że wspólnie z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną w Jaśle oraz bibliotekami publicznymi z Lubaczowa, Łańcuta, Mielca i Stalowej Woli na kolejny rok wykupiła dostęp do wybranych publikacji elektronicznych w czytelni on-line IBUK LIBRA. Dostęp aktywny będzie w terminie od 1 lutego 2014 r. do 31 stycznia 2016 r.

31 grudnia 2015

Od listopada 2013 r. MBP Jasło, dzięki udziałowi w projekcie „Wypożyczalnia odtwarzaczy cyfrowej książki mówionej dla osób niewidomych i słabowidzących” Stowarzyszenia Pomocy Osobom Niepełnosprawnym „Larix”, ma możliwość udostępniania czytelnikom odtwarzacz Czytak Plus. Do udziału w projekcie zakwalifikowało się 45 bibliotek z całej Polski, jego celem jest ułatwienia osobom niewidomym i słabowidzącym dostępu do książek mówionych. Projekt dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

„Koleżanka. Wspomnienia o Agnieszce Osieckiej” K. Felberg-Sendeckiej, „Łowca” Z. Lubienieckiego oraz „Straty” M. i M. Rigamotni to kolejne nowości książkowe dostępne w czytelni internetowej IBUK Libra.  Żeby skorzystać z publikacji, wystarczy posiadać kod dostępu do czytelni IBUK Libra. Po odbiór bezpłatnych kodów zapraszamy do wszystkich placówek Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.

Miło nam poinformować, że jasielska biblioteka została doceniona za aktywne wspieranie społeczności lokalnej w podnoszeniu cyfrowych umiejętności przez warszawską Fundację Orange. Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle przyznano certyfikat „Biblioteka z p@sją”.

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zdobyła II miejsce w ogólnopolskim konkursie organizowanym przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich na najciekawsze wydarzenie przygotowane w ramach programu Ogólnopolski Tydzień Bibliotek 8-15 maja 2015 r.

Miło nam poinformować, że jasielska Biblioteka została doceniona za aktywny udział w promocji nauki kodowania wśród różnych grup wiekowych. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle otrzymała certyfikat potwierdzający zorganizowanie wydarzenia „Czytelnicy na tropie kodu” a tym samym włączenie się w międzynarodową inicjatywę Europejskiego Tygodnia Kodowania 2015.

Chcesz z nami stworzyć młodzieżową przestrzeń w bibliotece? Zostań wolontariuszem Strefy Innowacji!

Ogłoszenie o wyborze najkorzystniejszej oferty na zakup wyposażenia (meble), zakup lad bibliotecznych i szaf do zabudowy dla MBP w Jaśle

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uczestniczy w Programie Biblioteki Narodowej w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa, którego celem jest  wzbogacenie i odnowienie księgozbiorów bibliotek polskich. W 2015 roku Biblioteka otrzymała dofinansowanie w wysokości 34 000 zł na zakup nowości.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród laureatów ogólnopolskiego konkursu „Tablety w bibliotece” organizowanego przez Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Spośród 651 konkursowych zgłoszeń, zgłoszenie jasielskiej Biblioteki zajęło III miejsce.

poprzednia 13 14 15 16 17 18 [19] 20 21 22 z 22 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
czerwiec 2020
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30