9 października 2018 r. na spotkaniu DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Joanny Bator"Purezento".
9 października 2018 r. na spotkaniu DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce Joanny Bator"Purezento".
O poetyckich skutkach spotkań z aniołami dowiedzieliśmy się 5 października 2018 r. na spotkaniu z Zofią Bartecką, Mariuszem Kalandykiem, Grzegorzem Kociubą i Janem Tulikiem, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle. Spotkanie odbyło się w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.
Targ to interesujące miejsce. Aby się o tym przekonać wystarczy zajrzeć do książki Jolanty Richter-Magnuszewskiej Rok na targu. Taką okazję mieli uczniowie Szkoły Podstawowej w Cieklinie, którzy 3 października 2018 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle, uczestniczyli w warsztatach ilustratorskich prowadzonych przez autorkę.
Piszesz wiersze lub opowiadania? Publikujesz na blogu albo wygrałeś już w konkursie literackim? A może nikt jeszcze nie czytał twoich utworów? Masz okazję sprawdzić swoje umiejętności. Weź udział w XXIV Ogólnopolskim Konkursie Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło”.
O tym, jak z pasji czytania zrodziła się potrzeba zostania pisarką dowiedzieliśmy się 2 października 2018 br. na spotkaniu z Krystyną Mirek, zorganizowanym przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Jaśle w ramach XIII Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.
2 października br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach projektu Ma-Tematyka zaklęta w konarach drzew odbyło się spotkanie z Edwardem Marszałkiem – Rzecznikiem Prasowym Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie.
10 października Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza bibliotekarzy do udziału w wykładzie "Wpływ nowych technologii na kulturę literacką dzieci i młodzieży" dr hab. Michała Rogoża, bibliologa i informatologa, wykładowcy Uniwersytetu Pedagogicznego w Krakowie, zajmującego się zagadnieniem Internetu jako narzędzia informacji oraz edukacji oraz "BIBLIOlab – laboratorium dobrych pomysłów" bibliotekarzy praktyków z powiatu jasielskiego z udziałem gości specjalnych: Jolanty Janiec, Agaty Warywody, uczestniczek liderskiego programu Labib, trenerek oraz praktyków w zakresie edukacji młodzieży.
Czy czasami zastanawiacie się nad tym, jak ważne jest głośne czytanie i jak często słuchamy głośnego czytania? Uczestnicy zajęć w Filii nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle już poznali odpowiedź! Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania Filia nr 3 zaprosiła 27 września 2018 r. dzieci z grupy „Tygryski” z Niepublicznego Żłobka i Przedszkola Językowo-Artystycznego „Chatka Puchatka”.
Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania, obchodzony corocznie 29 września, jest okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. Bibliotekarki z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle odwiedziły z tej okazji dzieci z Przedszkola Miejskiego nr 6.