Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2019

 • Kluby: Zwierzęta – wierni towarzysze „Michalin”
  01 października 2019

  Jakie zwierzęta  mają ”Michaliny” w swoich domach dowiemy się na spotkaniu Klubu w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Kluby: Wierni przyjaciele „Michalin”
  01 października 2019

  Szatan, Hugon, Mania, Ciapek, Ancymonek -  to tylko niektóre imiona zwierząt, które towarzyszą ”Michalinom” w życiu, zostając niejednokrotnie bohaterami rodzinnych opowieści.

 • Konkursy: Autorzy na start!
  13 stycznia 2020

  Nie pisz dla siebie! Podziel się swoją twórczością z innymi. Masz okazję dać się poznać i sprawdzić swoje umiejętności twórcze. Przyślij nam swoje prace!

 • XIV Jasielski Festiwal Literacki i Regionalny w MBP w Jaśle
  30 września - 18 października 2019

  Jesienne dni spędzone w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle jak co roku wypełni ciekawa literatura, angażujące rozmowy oraz twórcze spotkania. Wszystko za sprawą XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego (30 września do 18 października), podczas którego czeka nas kolejna odsłona niepowtarzalnych spotkań z udziałem współczesnych twórców literatury polskiej oraz osób związanych z naszym regionem.

 • Festiwal: Życiowe targi i zatargi – spotkanie z Danką Braun
  30 września 2019

  W ramach XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Danką Braun, pod pseudonimem której ukrywa się Regina Szajowska – pisarka bestsellerowych powieści kryminalnych, o miłości, dorastaniu, zdradzie i problemach współczesnego człowieka.

 • Akcje: Zabawy słowami… - Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania
  30 września 2019

  29 września obchodzimy Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Aby udowodnić, że czytanie to zabawa pełna magii, która nie tylko wzbogaca słownictwo, ale też pobudza wyobraźnię i stymuluje rozwój, Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zorganizował zajęcia dla uczniów i przedszkolaków. 

 • Festiwal: Trwam przy swoich bohaterach – spotkanie z Danką Braun
  30 września 2019

  30 września w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach XIV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego odbyło się spotkanie z Danką Braun, autorką powieści kryminalnych, o miłości,  dorastaniu oraz problemach współczesnego człowieka.

 • Akcje: Biblioteczne to i owo – Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 2
  27 września 2019

  29 września przypada Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania. Jest on okazją do podkreślenia wartości czytania najmłodszym. W tym celu bibliotekarki z Filii nr 2 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle w tygodniu poprzedzającym to święto odwiedziły dzieci w Przedszkolu Miejskim nr 6.

 • Akcje: Ogólnopolski Dzień Głośnego Czytania w Filii nr 3
  25 - 28 września 2019

  Z okazji Ogólnopolskiego Dnia Głośnego Czytania, który powstał z inicjatywy Polskiej Izby Książki, Filia nr 3 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprosiła do siebie 25 września 2019 r. dzieci z  Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Foluszu.

 • Kluby: Zatonąć w czasie
  24 września 2019

  Dyskusyjny Klub Książki „Zaczytani” zaprasza młodzież na spotkanie 24 września 2019 r. (wtorek) o godz. 15.30 do Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle.