Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Legimi - zaproszenie po sierpniowe kody dostępu
  29 lipca - 31 sierpnia 2020

  Informujemy, że sierpniowe kody do Legimi wydawać będziemy od 3 sierpnia 2020 roku.
  Zapraszamy do Wypożyczalni dla Dorosłych z aktywną kartą biblioteczną (bez blokad na koncie czytelnika). Decyduje kolejność zgłoszeń.

 • Do CZYTANIA! Gotowi! Start! Nowy projekt dla dzieci 4-12 lat
  23 lipca 2020
  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.
 • Kluby: Pippi ma już 75 lat!
  16 lipca 2020

   

  Bohaterką  spotkania 15 lipca 2020 roku w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle była Pippi  Pończoszanka, której przygody wymyśliła Astrid Lindgren, znana szwedzka pisarka.

 • Kluby: Urodziny Pippi
  15 lipca 2020

  15 lipca 2020 r. w Klubie Czytających Rodzin Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle będziemy obchodzić 75. urodziny najbardziej znanej  i lubianej bohaterki literatury dziecięcej - Pippi  Pończoszanki.
   

 • Kluby: Tajemnica czarnego płaszcza
  08 lipca 2020

  8 lipca 2020 r. na spotkaniu Dyskusyjnego Klubu Książki Zaczytani w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle rozmawialiśmy o książce  Roberta Beatty’ego Serafina i czarny płaszcz.

 • Przywracamy usługi: wydruki, ksero, skanowanie
  07 lipca 2020

  Informujemy, że w Czytelni Głównej oraz w filiach bibliotecznych zostaje uruchomiona możliwość skorzystania z drukarki, skanera, ksero, oraz niezbędnego skorzystania ze stanowiska komputerowego. Wydruki, skany i ksero obsługuje bibliotekarz.

 • Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy
  06 lipca 2020

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jeden  z partnerów ogólnopolskiego projektu pn. „Praktyka dla praktyka”, zaprasza do udziału w wymianie bibliotekarzy i zapoznania się z pracą jasielskich bibliotekarzy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Piątą edycję programu realizuje Stowarzyszenie LABiB.

 • Wakacyjne bibliowtorki z emocjami
  02 lipca 2020

  Emocje towarzyszą każdemu z nas, ale czy potrafimy rozpoznać kiedy ktoś jest zadowolony, a kiedy ma kiepski humor?

 • Wakacyjne bibliowtorki z Pippi
  02 lipca 2020

  W tym roku obchodzimy 75. urodziny Pippi. Z tej okazji Oddział dla Dzieci i Młodzieży Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle zaprasza na Wakacyjne bibliowtorki online z Pippi.
   

 • Konkursy: 75. Urodziny, czyli Lato z Pippi
  01 lipca 2020

  UWAGA!!! Termin składania prac przedłużony do 5 października 2020.

  Pamiętacie dziewięcioletniego rudzielca z charakterystycznymi, sterczącymi warkoczami i mnóstwem piegów? Ta niezwykła dziewczynka z ogromną fantazją i głową pełną pomysłów na każdą okazję, która mieszka w Willi Śmiesznotce z małpą, Panem Nilssonem i cętkowanym koniem, nie pozostawia obojętnym nikogo, kto ją poznał.