Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2021

 • Festiwal: Beskid bez kitu - spotkanie z Manią Strzelecką
  05 października 2021
  We wtorek, 5 października br. zapraszamy dzieci i dorosłych na spotkanie z Manią Strzelecką, autorką książki „Beskid bez kitu”. Wydarzenie odbędzie się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.
 • Październikowe kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już WYDANE
  04 października 2021

  Informujemy, że wszystkie październikowe kody dostępu do serwisu LEGIMI zostały już wydane. Zapraszamy po nowe kody, które będą wydawane w listopadzie.

   

 • Festiwal Nauki - Biblioteka Główna otwarta do 18:00
  02 października 2021
  W sobotę 2 października 2021 r. w Jasielskim Domu Kultury odbędzie się Festiwal Nauki, którego partnerem jest Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle. W związku z tym w pomieszczeniach Biblioteki zagoszczą festiwalowe ekspozycje, a biblioteka będzie otwarta dla czytelników do 18:00.
 • Inauguracja 12. edycji Juniwersytetu
  02 października 2021

  2 października 2021 roku odbyła się uroczysta inauguracja 12. edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

 • Festiwal: Niejednoznacznie - warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem
  01 października 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza młodzież ze szkół ponadpodstawowych, piszącą lub zaczynającą przygodę z pisaniem poezji na warsztaty twórczego pisania z Robertem Królem, które odbędą się 1 października 2021 r. w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego.

 • Festiwal: Język jako narzędzie komunikacji – panel i warsztaty literackie
  01 października 2021

  1 października w 2021 roku w auli I Liceum Ogólnokształcącego im. Króla Stanisława Leszczyńskiego w Jaśle miał miejsce skierowany do młodzieży panel dyskusyjny „Po co poezja”, z udziałem Katarzyny Szwedy i Roberta Króla, poetów związanych z Jasłem i Jasielszczyzną. Wydarzenie zorganizowane przez jasielską Bibliotekę, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, którego tegorocznym hasłem jest „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”,  było  transmitowane online.

 • Festiwal: Spotkanie z Katarzyną Szwedą
  30 września 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Katarzyną Szwedą, poetką, fotografką, autorką książki „Bosorka”; spotkanie odbędzie się w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”.

 • Festiwal: Łemkowszczyzna w moim sercu – spotkanie z Katarzyną Szwedą
  30 września 2021

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego, pod hasłem „Poezja i proza na drogach i bezdrożach”, gościła Katarzynę Szwedę, poetkę, fotografkę, autorkę książki „Bosorka”.

 • Festiwal: Po co poezja - panel dyskusyjny z Katarzyną Szwedą i Robertem Królem
  30 września 2021
  1 października 2021 (piątek) o 9:00 zapraszamy na panel dyskusyjny „Po co poezja”, w ramach XV Jasielskiego Festiwalu Literackiego i Regionalnego. Gośćmi wydarzenia będą Katarzyna Szweda i Robert Król. W spotkaniu weźmie udział młodzież z I Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle. Dla pozostałych chętnych zapewniona zostanie transmisja online.
 • Zapraszamy po październikowe kody dostępu do serwisu LEGIMI
  29 września 2021

  Informujemy, że październikowe bezpłatne kody dostępu do serwisu Legimi wydawane będą od  1 października 2021 roku (piątek).