Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2022

 • Cykle: Co piszczy w trawie
  06 września 2022

  W Filii nr 1 MBP w Jaśle podczas wakacji spotykała się grupa miłośników przyrody. Na każdych zajęciach czytaliśmy ciekawe historie, bawiliśmy się w obserwatorów przyrody, poznawaliśmy fakty i ciekawostki dotyczące roślin, zwierząt i owadów.                                                                                                                                           

 • Cykle: Tajemnice świata natury
  02 września 2022

  Filia nr 2 MBP w Jaśle podczas wakacji zaprosiła młodych pasjonatów przyrody do udziału w zajęciach przybliżających im tajemnice i ciekawostki świata natury. W oparciu o książki edukacyjne dostępne w Bibliotece dzieci poznały mieszkańców łąk i pól, dowiedziały się jak bezpiecznie obserwować przyrodę, poznały odgłosy mieszkających tam zwierząt i ptaków. Wykonały ciekawe prace plastyczne: wesołe pszczółki, kolorową łąkę.

 • Literatura izraelska w Bibliotece!
  02 września 2022
  Zbiory Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wzbogaciły się o literaturę izraelską, przekazaną przez Ambasadę Izraela w Polsce. Inicjatorką akcji była Pani Inga Marczyńska, jasielska artystka-plastyczka i edukatorka.
 • Wystawa modelarska
  01 - 14 września 2022

  W dniach 1-14 września 2022 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do obejrzenia wystawy modelarskiej zorganizowanej przez Stowarzyszenie Modelarzy Redukcyjnych „Galicja” z Krosna. Będzie można podziwiać pomniejszone repliki pojazdów militarnych, samolotów, okrętów, samochodów.

 • Projekty: Rzeczy Specjalne – konkurs czytelniczy dla młodzieży
  01 - 15 września 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach projektu „Biblioteka zawsze po drodze” zaprasza czytelników w wieku 11-14 lat do udziału w konkursie czytelniczym.

 • Cykle: Co słychać w trawie?
  31 sierpnia - 03 września 2022

  Filia nr 3 MBP w Jaśle w czasie wakacji gościła małych miłośników lasów, pól i łąk. Podczas zajęć wyruszaliśmy do świata przyrody, aby zgłębiać jego tajemnice i odkryć nowe, dotąd nieznane.

 • Kluby: „Święto ognia” i „Saturnin” Jakuba Małeckiego
  29 sierpnia 2022

  Książki Jakuba Małeckiego „Święto ognia” i „Saturnin”, o których rozmawialiśmy w DKK „Liberatorium” Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wywołały niemałe poruszenie i różne odczucia.

 • Wakacyjne spotkanie z książką
  18 sierpnia 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na spotkanie z Małgorzatą Matwij, autorką powieści „Madame Blanche” i „W sieci kłamstwa”.

 • Miłość i manipulacja w sieci – spotkanie z Małgorzatą Matwij
  18 sierpnia 2022

  18 sierpnia 2022 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie z Małgorzatą Matwij – autorką książek „Madame Blanche” i „W sieci kłamstwa”.

 • Projekty: „XVI Jasielski Festiwal Literacki – Drogi i bezdroża”
  16 sierpnia 2022

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach Programu „Promocja Czytelnictwa” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, na realizację projektu „XVI Jasielski Festiwal Literacki – Drogi i bezdroża”.