Facebook ikonka prawy margines

Projekty: "Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!" – nowy projekt MBP w Jaśle

czwartek, 06 maja 2021
Projekty: Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ! – nowy projekt MBP w Jaśle

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację działań animujących czytelnictwo.

"Biblioteka - (ot)WARTA PRZESTRZEŃ!" to projekt propagujący czynne uczestnictwo w kulturze opartej na partnerstwie książki oraz żywego słowa dla dzieci, młodzieży, dorosłych oraz seniorów. Celem projektu jest inicjowanie kontaktów z książką, zachęcenie do aktywnego i kreatywnego spędzania czasu z lekturą oraz wzmacnianie wzajemnych relacji na linii biblioteka-czytelnik, czytelnik-biblioteka. W programie przewidujemy działania stacjonarne lub online: spotkania autorskie, warsztaty, spektakle na bazie literatury, które będą odbywać się w miejskim plenerze, przy filiach bibliotecznych, ale także w siedzibie biblioteki.

O wszystkich działaniach projektowych, informować będziemy na bieżąco na stronie www.mbp.jaslo.pl, fanpage'u na Facebooku, a także poprzez partnerów medialnych.

Patronat medialny nad projektem objęły: Polskie Radio Rzeszów, Radio Trendy, TVP3 Rzeszów, Telewizja Obiektyw, Telewizja Jasło, Internetowa Telewizja Południe oraz portale: twojejaslo.pl, mojejaslo.pl, jaslo365.pl, wirtualnejaslo.pl, jaslonet.pl.

Współorganizatorzy projektu: Jasielski Dom Kultury, Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle, Muzeum Regionalne w Jaśle oraz Stowarzyszenie Niepełnosprawnych i Przyjaciół "MAMY NADZIEJĘ".

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury, uzyskanych z dopłat ustanowionych w grach objętych monopolem państwa, zgodnie z art. 80 ust. 1 ustawy z dnia 19 listopada 2009 r. o grach hazardowych.

Zobacz także: