Aktualności - archiwum 2012

• O takiej Ojczyźnie każdy marzy…
    15 listopada 2012
    15 listopada 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle Klub „Michalina” spotkał się by uczcić Święto Niepodległości. Odśpiewana przez artystów „Rota”, wprowadziła zebranych w podniosły nastrój. M. Tomasik i M. Homlak ze wzruszeniem wyrecytowały napisane przez siebie wiersze.
  • Kluby: Zimno sprzyja szczęściu
    13 listopada 2012
    O zorzy polarnej, parujących basenach pod gołym niebem i przysmakach, które są wyzwaniem dla zmysłów opowiadał na spotkaniu Klubu Podróżnika Remigiusz Gogosz.
  • Strona internetowa MBP w II etapie konkursu Polski Internet!
    07 - 30 listopada 2012
    Z radością informujemy, że strona internetowa Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle przeszła do drugiego etapu konkursu Polski Internet na najlepsze strony internetowe w 2012 r. Konkurs trwa do 30 listopada. Będziemy wdzięczni za codzienne głosowanie!
  • Projekt: Warsztaty kompetencji językowych
    06 - 09 listopada 2012
    W ramach projektu "U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!" 6 i 9 listopada gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach kompetencji językowych, prowadzonych przez dr Barbarę Sokołowską, polonistkę i językoznawcę.
  • Cykle: Wrześniowo-październikowi bywalcy Miasteczka Fantazji
    06 listopada 2012
    Smoki, wesołe stworki-potworki, pająki, krasnale i piraci towarzyszyli uczestnikom cotygodniowych spotkań w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Miasteczka Fantazji.
  • Psikusy i strachy z MAKAMZĄ
    31 października 2012
    Nietoperze, strachy, wiedźmy i pająki były motywem przewodnim spotkania zorganizowanego w Specjalnym Ośrodku Szkolno-Wychowawczym w Jaśle przez nieformalną grupę młodzieży MAKAMZA.
  • WSCHÓD: Jak mieć niezłą sztukę?
    30 października 2012
    Dowiecie się na najbliższym spotkaniu Klubu WSCHÓD, tym razem poświęconemu sztukom wizualnym. Poprowadzi je Aleksandra Zajdel, artystka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie
  • Kluby: Sztuka w obiektywie WSCHODU
    30 października 2012
    Ostatnie spotkanie Klubu Inicjatyw Artystycznych WSCHÓD, poświęcone tym razem sztukom wizualnym. Poprowadziła je Aleksandra Zajdel, członkini klubu, artystka, studentka Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie.
  • Projekt: Warsztaty dziennikarskie z D. Bugalskim
    30 października 2012
    W ramach projektu "U-MÓWMY SIĘ NA...POLSKI!" młodzież z jasielskich szkół ponadgimnazjalnych wzięła udział w warsztatach dziennikarskich z Dariuszem Bugalskim, dziennikarzem radiowej "Trójki". Zapraszamy do posłuchania nagrań!
  • Kluby: Tajemnica mumii odkryta
    29 października 2012
    Czy starożytna egipska mumia może ożyć i dokonać kradzieży w muzeum? Tę zagadkę starali się rozwikłać uczestnicy spotkania Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.
Katalog online

pn wt śr cz pt so nd