Aktualności - archiwum 2012

15 czerwca 2012
13 czerwca 2012 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w trakcie III. Konferencji dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki” odbyło się uroczyste wręczenie odznaczeń Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich oraz nagród laureatom konkursu na najlepiej zrealizowany program Tygodnia Bibliotek 2011 w woj. podkarpackim.
15 czerwca 2012
W dniach 12 – 13 czerwca 2012 r. odbyła się w Jaśle III. Konferencja dyrektorów bibliotek powiatowych, pełniących funkcje powiatowe i miejskich zlokalizowanych w siedzibach powiatów „Kształtowanie wizerunku biblioteki”. Organizatorami konferencji byli: Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Rzeszowie, Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle oraz Zarząd Okręgu Stowarzyszenia Bibliotekarzy Polskich w Rzeszowie.
15 czerwca 2012
Uczestnicy konferencji "Kształtowanie wizerunku biblioteki" zwiedzili Karpacką Troję. Zachęcamy do obejrzenia galerii zdjęć.
12 czerwca 2012
Miejska Biblioteka Publiczna w 2012 roku po raz kolejny otrzymała dofinansowanie z Fundacji Orange i przystąpiła do programu „Akademia Orange dla bibliotek”.
09 czerwca 2012
Lokomotywą pełną gości rozpoczęto tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Czytania Dzieciom w bibliotece, który zainicjował szereg zabawnych, ciekawych i wartościowych spotkań z książką. Już od samego początku czytanie połączyło pokolenia najmłodszych i dorosłych aktywnie uczestniczących we wspólnych wydarzeniach.
08 czerwca 2012
Goszczące w bibliotece przedszkolaki z Bajkowego Prywatnego Przedszkola miały okazję przekonać się, że czytanie jest słodkie niczym miód z pasieki. Najmłodsi wzięli udział w spotkaniu z pszczelarzem – Marianem Soblem z Pogórzańskiego Związku Pszczelarzy i Teresą Sobel – emerytowaną nauczycielką.
08 czerwca 2012
O tym, że duzi i mali mogą studiować i spełniać swe marzenia poruszając własną wyobraźnię przekonali się drugoklasiści ze Szkoły Podstawowej nr 2, uczestniczący w bibliotecznym spotkaniu – Dzieci na Uniwersytecie. Gośćmi najmłodszych były słuchaczki Uniwersytetu Trzeciego Wieku – Barbara Tora, poetka regionalna i Henryka Przybyła
08 czerwca 2012
W bibliotece zawirowały kolory i powróciły opowieści z dzieciństwa członkiń „Klubu Michalina”, które spotkały się z 6-latkami ze Szkoły Podstawowej nr 2 pod hasłem – „Czytanie łączy pokolenia”.
06 czerwca 2012
5 czerwca 2012 r. Klub Twórców Ludowych „Michalina” i Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zorganizowały spotkanie z Marią Homlak z Brzezowej, która od wielu lat zajmuje się ziołolecznictwem.
04 czerwca 2012
Głośnym odczytaniem fragmentu książki „Pan Kuleczka” W. Widłaka przez Burmistrza Miasta Jasła – Andrzeja Czerneckiego, Zastępcę Dyrektora Gazowni Jasielskiej – Krzysztofa Brągla, Przedstawiciela Zakładu Gazowniczego Karpackiej Spółki Gazownictwa – Łukasza Żaka, Jana Wątrobę, Helenę Gołębiowską – p.o. Dyrektora Jasielskiego Domu Kultury i Małgorzatę Piekarską – Dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej rozpoczęto wspólne spotkanie promujące aktywne czytelnictwo wśród najmłodszych.

poprzednia 5 6 7 8 [9] 10 11 12 13 14 z 15 następna

lipiec 2019