Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2008

 • 16 maja 2008
  Joanna Olech, grafik, autorka i ilustratorka książek dla dzieci, publicystka, spotkała się 16 maja 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle z jasielskimi nastolatkami.
 • Finał Konkursu Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży
  13 maja 2008
  Po raz trzynasty Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle i Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich Oddział Jasło zorganizowali Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży.
 • Promocja wydawnictw regionalnych
  08 maja 2008
  8 maja br. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Tygodnia Bibliotek, odbyła się promocja książek Rozalii Kolanko „W pogoni za przeszłością” i „Wierszy z lamusa” Henryka Zycha.
 • Spotkanie z Hubertem Klimko - Dobrzanieckim
  07 maja 2008
  W ramach V Ogólnopolskiego Tygodnia Bibliotek 7 maja odbyło się spotkanie autorskie z Hubertem Klimko-Dobrzanieckim, poetą i prozaikiem. Spotkanie zrealizowane zostało w ramach projektu „Twórcy i Słowa - IV jasielskie spotkania z literaturą”. Projekt realizowany jest w ramach Programu Operacyjnego Promocja Czytelnictwa ogłoszonego przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Spotkanie prowadziła dr Barbara Sokołowska.
 • Spotkanie z Joanną Zagner - Kołat
  07 maja 2008
  7 maja 2008 roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle gościła Joannę Zagner-Kołat. Ilustratorka książek dla dzieci spotkała się z jasielskimi przedszkolakami i uczniami w ramach projektu „Całe Jasło czyta dzieciom” (Program Operacyjny Promocja Czytelnictwa ogłoszony przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego).
 • Hugo Steinhaus - Spotkanie z cyklu Wybitni jaślanie
  06 maja 2008
  Pośród różnorodnych ofert edukacyjnych, jakie w Tygodniu Bibliotek zaproponowała Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, nie mogło zabraknąć wątków regionalnych.
 • Spotkanie z Katarzyną Majger
  06 maja 2008
  Czy każdy może zostać pisarzem? Skąd brać pomysły do napisania powieści? Gdzie szukać pomocy przy wydaniu pierwszej książki? To zaledwie trzy z bardzo wielu pytań, na które 6 maja 2008 roku w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odpowiadała Katarzyna Majgier.
 • Promocja książki Znalazłem drachmę
  05 maja 2008
  W dniu 5 maja 2008 r. odbyło się spotkanie z księdzem dziekanem Karolem Brysiem, proboszczem parafii farnej w Krośnie. Ksiądz Karol Bryś przez 11 lat był misjonarzem w Kamerunie. Swoją działalność misyjną, kulturę, obrzędy i obyczaje Kamerunu opisał w książce „Znalazłem drachmę. Świadectwo misjonarza.”
 • 29 kwietnia 2008
  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, pomimo bardzo dużej ilość złożonych w tym roku wniosków, po raz kolejny otrzymała ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dofinansowanie na realizację trzech projektów „Twórcy i Słowa – IV jasielskie spotkania z literaturą”, „Całe Jasło czyta dzieciom” i „Giętki język, ładna mowa – o tym marzy każda głowa”. Wnioski o dofinansowanie mogą składać instytucje kultury m.in. biblioteki, domy kultury, muzea, stowarzyszenia, fundacje. Otrzymane środki finansowe muszą być przeznaczone na realizację zadań wymienionych w projektach, dotyczących promocji czytelnictwa. Koordynatorkami realizowanych w MBP projektów są Marta Gąsiorowska i Beata Szybka.
 • Spotkanie autorskie z Irkiem Grinem
  23 kwietnia 2008
  Z okazji Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich 23 kwietnia w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbyło się spotkanie autorskie z Irkiem Grinem, pisarzem, wydawcą, fotografem.