Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2014

Wśród licznych książek, które ukazały się dotychczas na jasielskim rynku wydawniczym na szczególną uwagę zasługują „Wspomnienia i zapiski” Hugo Steinhausa, jaślanina i światowej sławy matematyka.

Setki książek w jednym miejscu, komfort czytania i technologia przyjazna ekologii. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z nowej usługi – wypożyczania e-czytników, które umożliwiają lekturę publikacji w formie elektronicznej. E-czytniki można wypożyczać w Wypożyczalni dla Dorosłych, ul. Kołłątaja 1.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na cykl lekcji bibliotecznych „Śladami przeszłości” poświęconych historii Jasła.

Masz 6-12 lat? Chcesz uczyć się angielskiego nie tylko w szkole? Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na bezpłatny, samodzielny, komputerowy kurs języka FunEnglish.

Niekonwencjonalne happeningi i performance, inspirujące spotkania, nowatorskie konkursy i warsztaty, niezapomniane koncerty i wiele innych ciekawych aktywności – tak bogatą ofertę mogła zaproponować Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle mieszkańcom Jasła i regionu dzięki realizacji projektów edukacyjnych i kulturalnych dofinansowanych z funduszy zewnętrznych.

Biblioteka to nie tylko miejsce spotkań z literaturą, lecz także przestrzeń zgłębiania wiedzy o tym, co bliskie i poznawania tego, co nowe. Przez cały rok 2013 w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle odbywały się akcje, spotkania, wydarzenia kierowane do mieszkańców w różnym wieku i z różnymi potrzebami i zainteresowaniami. Co niezwykle istotne, biblioteka jest jednym z niewielu miejsc, gdzie z tych aktywności można skorzystać bezpłatnie.

W Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle minął kolejny aktywny rok. Mieszkańcy Jasła i regionu jasielskiego po raz kolejny udowodnili, że czytanie jest ważne i potrzebne, a w związku z tym ważna i potrzebna jest biblioteka.

Zbiory jasielskiej biblioteki wzbogaciły się o 24 egzemplarze publikacji historycznych. Wszystko dzięki udziałowi w projekcie „Biblioteka na to czeka” realizowanym przez Biuro Edukacji Publicznej Instytutu Pamięci Narodowej wspólnie ze Stowarzyszeniem Bibliotekarzy Polskich oraz bibliotekami wojewódzkimi.

Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do skorzystania z bogatego zbioru audiobooków.

W Bibliotece wszystko gra! Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zajęła II miejsce w ogólnopolskim konkursie FunGra, zorganizowanym przez firmę Funmedia oraz Fundację Rozwoju Społeczeństwa Informacyjnego. Konkursowe zadanie polegało na zaprojektowaniu edukacyjnej gry komputerowej, która ułatwiłaby naukę języka angielskiego dzieciom w wieku 6-8 lat. 

poprzednia 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 z 22 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
czerwiec 2020
pn wt śr cz pt so nd
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30