Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Otwarcie MBP w Jaśle - informacje dla czytelników (Godziny otwarcia - wszystkie placówki)
  05 maja 2020

  Drodzy Czytelnicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle bardzo się cieszymy, że możemy Was poinformować o ponownym otwarciu Biblioteki. Aby zapewnić bezpieczny i sprawny dostęp do naszych zbiorów przygotowaliśmy zasady korzystania z Biblioteki zgodne z obowiązującymi nas wytycznymi, w szczególności ministerialnymi i Biblioteki Narodowej. Zapraszamy serdecznie i prosimy o zapoznanie się z informacjami dotyczącymi godzin i zasad funkcjonowania poszczególnych działów i filii.

 • Akcje: Zielone żabki – czytamy baśnie braci Grimm
  05 maja 2020

  Czy warto dotrzymywać raz danego słowa? Czy jest to rzecz łatwa i dlaczego należy pamiętać o tym, że pozory mogą mylić? Na te pytania szukaliśmy odpowiedzi wraz z czytelnikami Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle podczas wspólnego czytania online baśni braci Grimm.

 • Akcje: Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej
  28 kwietnia 2020

  W ramach świętowania przypadającego 2 maja Dnia Flagi Rzeczpospolitej Polskiej zaprosiliśmy czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle do wspólnego czytania poezji i twórczego spędzenia czasu z biało-czerwonymi barwami.

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich on-line z jasielską biblioteką!
  23 kwietnia 2020

  23 kwietnia, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zachęca wszystkich czytelników i sympatyków książek do wspólnego świętowania dnia poświęconego wartości jaką stanowi literatura, czytelnictwo, edytorstwo i prawa autorskie. Tego dnia spotkajmy się on-line na fanpage’u MBP w Jaśle na Facebooku by posłuchać głośnego czytania i zainspirować się do działań związanych z książką.

 • Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich on-line z jasielską biblioteką!
  23 kwietnia 2020

    Tradycyjnie już, jak co roku Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle 23 kwietnia włączyła się w obchody Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich. W tym roku święto książki miało jednak niecodzienny charakter, ponieważ do świętowania zachęcaliśmy za pośrednictwem internetu. Na fanpage’u Biblioteki na Facebooku zaprosiliśmy naszych czytelników do wysłuchania fragmentów książek czytanych przez ich autorów oraz do twórczych działań związanych z literaturą.    

 • Akcje: Książkowe świętowanie - Światowy Dzień Książki i Praw Autorskich
  21 kwietnia 2020

  Z okazji przypadającego 23 kwietnia Światowego Dnia Książki i Praw Autorskich za pośrednictwem internetu zaprosiliśmy małych i dużych czytelników Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle do wspólnego świętowania.

 • Wystawy: „Kłosem pisane” 2010-2020
  16 kwietnia 2020

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle prezentuje jubileuszową wystawę Klubu Poetów i Twórców Ludowych Ziemi Jasielskiej  „Michalina” – „Kłosem pisane” 2010–2020. Przypadająca w tym roku dziesiąta rocznica działalności Klubu jest okazją do  ukazania szerszemu gronu odbiorców, twórczych działań w utrwalaniu kultury regionu jasielskiego. Ponieważ w obecnej sytuacji nie możemy zaprosić Państwa do obejrzenia wystawy w budynku Biblioteki, zachęcamy do zapoznania się z nią za pośrednictwem internetu. Wystawa będzie udostępniona online na naszej stronie internetowej od 16 kwietnia br.

 • Akcje: Poczuj wiosnę z Biblioteką
  07 kwietnia 2020

  7 kwietnia br. za sprawą poezji Marii Konopnickiej wyruszyliśmy z naszymi czytelnikami na poszukiwanie wiosny.

 • Akcje: Pasje Pana Andersena - Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci
  02 kwietnia 2020

  2 kwietnia wraz z naszymi czytelnikami świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Książki dla Dzieci.

 • Czytanie – nauka – rozrywka
  20 marca 2020

  W obecnym czasie ze względu na okoliczności  wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu, postanowiliśmy zatem przygotować dla Was propozycje na spędzenie wolnego czasu. Gdzie warto zajrzeć, kiedy nie możemy wyjść z domu? Poniżej znajdziecie krótki przewodnik po ciekawych miejscach, które zapewniają darmowy dostęp do książek w różnej formie, spektakli Teatru Telewizji, ekranizacji dzieł literackich, czytelniczych inspiracji oraz materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

Katalog online
Info

Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
październik 2022
pn wt śr cz pt so nd
26 27 28 29 30 1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31