Facebook ikonka prawy margines

Aktualności - archiwum 2020

 • Cykle: W Baśniogrodzie
  24 stycznia 2020

  Jak powstaje dzień i noc? gdzie rośnie drzewo życia? i co narozrabiała pewna nieposłuszna świnka? Tego wszystkiego dowiecie się udając się do Baśniogrodu podczas cyklicznych zajęć feryjnych w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle.

 • Wystawy: „Na zimowo” z Jolą Richter-Magnuszewską
  29 lutego 2020

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza na wystawę ilustracji Joli Richter-Magnuszewskiej „Na zimowo”, udostępnionych Bibliotece dzięki uprzejmości Autorki.

 • Konkursy: Autorzy na start!
  13 stycznia 2020

  Nie pisz dla siebie! Podziel się swoją twórczością z innymi. Masz okazję dać się poznać i sprawdzić swoje umiejętności twórcze. Przyślij nam swoje prace!

 • Nowa publikacja MBP w Jaśle
  11 czerwca 2019

  W tym roku mamy okazję  świętować 50-lecie Muzeum Regionalnego w Jaśle - Instytucji, która dba o zachowanie i upowszechnianie naszego lokalnego dziedzictwa. Z tej okazji Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle przygotowała zestawienie bibliograficzne wybranych wydawnictw zwartych i artykułów z czasopism poświęconych Muzeum, które obrazują życie Placówki na przestrzeni minionego półwiecza.

 • Czytanie – nauka – rozrywka

  W obecnym czasie ze względu na okoliczności  wszystkie polskie dzieci i wielu dorosłych jest zmuszonych do pozostania w domu, postanowiliśmy zatem przygotować dla Was propozycje na spędzenie wolnego czasu. Gdzie warto zajrzeć, kiedy nie możemy wyjść z domu? Poniżej znajdziecie krótki przewodnik po ciekawych miejscach, które zapewniają darmowy dostęp do książek w różnej formie, spektakli Teatru Telewizji, ekranizacji dzieł literackich, czytelniczych inspiracji oraz materiałów edukacyjnych dla najmłodszych.

 • Kluby: DKK „Liberatorium” znów w czołówce!
  Miło nam poinformować, że Pani Stanisława Czernik, członkini Dyskusyjnego Klubu Książki „Liberatorium” działającego w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle otrzymała nagrodę Instytutu Książki za recenzję książki Agaty Napiórskiej „Szczęśliwe przypadki Józefa Wilkonia”.
 • Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle znalazła się wśród ośmiu bibliotek zakwalifikowanych do projektu „Kampanie online na rzecz czytelnictwa młodzieży”, którego organizatorem jest Fundacja Civis Polonus.

 • Praktyka dla praktyka — program wymiany dla bibliotekarzy

  Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle jako jeden  z partnerów ogólnopolskiego projektu pn. „Praktyka dla praktyka”, zaprasza do udziału w wymianie bibliotekarzy i zapoznania się z pracą jasielskich bibliotekarzy w Oddziale dla Dzieci i Młodzieży. Piątą edycję programu realizuje Stowarzyszenie LABiB.

 • Projekty: BiblioMOCNI w proMOCji! Nowy projekt MBP w Jaśle

  Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle w ramach programu „Partnerstwo dla książki” uzyskała dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury na realizację szkoleń i warsztatów dla bibliotekarzy z powiatu jasielskiego.

 • Zasmakuj w bibliotece! Ogólnopolski Tydzień Bibliotek online
  Niekoniecznie eksperymentujesz w kuchni, ale wyczuwasz smak słowa i cenisz sobie jego oryginalność a zarazem różnorodność i emocjonalność. Czytanie książek łączy różne barwy i smaki słowa, a biblioteka je gromadzi dla Ciebie, byś mógł się nim delektować do woli! 8-15 maja Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle zaprasza do udziału w Ogólnopolskim Tygodniu Bibliotek online. Bądź z nami na wspólnym spotkaniu z literaturą i dobrą zabawą!