Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2015

Miło nam poinformować, że Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle została uhonorowana przez Stowarzyszenie Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego.

Wielu z nas bardzo chciałoby spędzić chwilę z dobrą książką w czasie przedświątecznej gonitwy, a najmłodsi na pewno chętnie posłuchaliby głośnego czytania o przygodach sympatycznego urwisa Mikołajka J. J. Sempé i R. Goscinnego. Aby podpowiedzieć naszym czytelnikom co mogłoby znaleźć się w prezentach od Świętego Mikołaja oraz umilić radosny czas świątecznych oczekiwań proponujemy kilka idealnych na tę porę roku książek.

Na jakich zasadach zamieszczać w Internecie materiały opracowane przez swoją bibliotekę, dom kultury, szkołę czy inną instytucję lub firmę? Jak korzystać z twórczości innych? Dlaczego warto zadbać o dalszą promocję naszych materiałów opatrując je odpowiednią licencją? Zapraszamy do zapoznania się z publikacją  Określanie warunków prawnych dla Twoich publikacji w sieci Kamila Śliwowskiego z Creative Commons Polska.

Czym jest wolność? Jak wyrażać ją poprzez sztukę? Jak decyzje o wyborze pracy i ścieżki rozwoju wpływają na wolność młodych ludzi? Odpowiedzi na te i wiele innych nurtujących pytań poszukają uczestnicy polsko-słowackiego projektu Freedom 3D, który realizować będzie Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle wraz Metskym Domem Kultury we Vranovie nad Toplo’u, dzięki wsparciu finansowemu Programu Erasmus+.

Pierwsze zabawa językowa w akcji „Jasielszczyzna zna polszczyznę 2015” za nami! Spośród wszystkich prawidłowych odpowiedzi została rozlosowana jedna - autorstwa pani Anety Rolek.

Czy znamię Niny i jej dziadka, wielkiego alchemika  to znak przeznaczenia? Jaka przyszłość czeka Ninę? Jak uchronić Szósty Księżyc przed przebiegłym i perfidnym hrabią Karkonem Ca`d`Oro? O tym dowiesz się czytając książki Moony Witcher z serii Dziewczynka z Szóstego Księżyca.
 

Czytałaś już książki Katarzyny Michalak? Jeżeli nie to koniecznie musisz przeczytać powieści, które niemal natychmiast staja się bestsellerami i podnoszą na duchu.

Z okien cukierni „Pod Amorem” widać Gutowski rynek. Podczas wykopalisk prowadzonych pewnego lata na rynku w Gutowie archeolodzy dokonują niezwykłego odkrycia. Wzbudza ono zainteresowanie Igi - córki właściciela cukierni „Pod Amorem”. Czy Iga rozwikła dawną rodzinną tajemnicę i zrealizuje swoje plany? Czy przepowiednia sprzed wieków się spełni? 

Jakie są szanse, że syn angielskiego dokera zostanie bogatym arystokratą, a jego sława przekroczy granice kontynentu? Dowiesz się sięgając po książki Jeffrey’a Archera z serii Kroniki Cliftonów.

Miejska Biblioteka Publiczna w Mielcu oraz organizacje pozarządowe promujące tradycje lotnicze w Mielcu zapraszają do udziału w V edycji ogólnopolskiego konkursu literackiego Na skrzydłach Ikara oraz konkursu fotograficzno-plastycznego Samolot w obiektywie i palecie barw.

poprzednia 13 14 15 16 17 18 19 [20] 21 22 z 22 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz
Kalendarz
lipiec 2020
pn wt śr cz pt so nd
29 30 1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31