Facebook
A A A

Aktualności - archiwum 2017

29 stycznia 2018

W związku z dużą rozpiętością terminów ferii zimowych w poszczególnych województwach przedłużamy termin składania prac na XXIII Ogólnopolski Konkurs Literackiej Twórczości Dzieci i Młodzieży „Liryczne Jasło” do 9 lutego 2018 (piątek). Decyduje data stempla pocztowego.

31 października 2017

Zakończył się Europejski Tydzień Kodowania. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle, jak co roku włączyła się w akcję promującą naukę programowania wśród dzieci udowadniając, że kodowanie jest proste, ciekawe i może być dobrą zabawą.

28 października 2017

28 października 2017 r. najmłodsi jasielscy studenci spotkali się na pierwszym wykładzie tegorocznej edycji Jasielskiego Uniwersytetu Dziecięcego.

28 października 2017

Pracownicy Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle oraz gminnych bibliotek powiatu jasielskiego w dniu 28 października 2017 r. uczestniczyli w 21. Międzynarodowych Targach Książki w Krakowie.

27 października 2017

Laureaci konkursu "Moja bilblioteka to... selfie z czytaniem"

26 października 2017

Nasza biblioteka to nie tylko budynek czy półki z książkami, to dużo więcej… Niezwykli ludzie, nietuzinkowe historie, wspaniałe spotkania i wciąż nowe przygody. Z myślą o 70.leciu biblioteki zrodził się pomysł na kampanię pod hasłem Moja biblioteka. Jednym z jej elementów jest wystawa pod tym samym tytułem.

26 października 2017

26 października 2017 r. Miejska Biblioteka Publiczna w Jaśle uroczyście świętowała 70.lecie swojego istnienia.  Przez wszystkie lata swojej działalności zmieniała się wraz z duchem czasu, tak by wychodzić naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców Jasła i regionu. Dziś pozostając niezmiennie świątynią książek i czytania stała się jednocześnie trzecim miejscem, w którym w przyjaznej atmosferze odpoczywamy, spotykamy się z przyjaciółmi, zdobywamy wiedzę oraz rozwijamy swoje pasje i zainteresowania.

23 października 2017

23 października 2017 r. w Miejskiej Bibliotece Publicznej w Jaśle w ramach Klubu Powiększania Wyobraźni odbyła się dyskusja o książce Doroty Wodeckiej Polonez na polu minowym.

23 października 2017

Dorota Wodecka proponuje zbiór rozmów o tym czym jest polskość. Wywiady przeprowadziła z czołowymi polskimi pisarzami. Znajdziemy tu m. in. Joannę Bator, Magdalenę Tulli, Eustachego Rylskiego, Andrzeja Stasiuka.

20 października 2017

Do krainy Wyobraźni w Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej w Jaśle wystartowaliśmy trójwymiarowym balonem. Szukaliśmy odpowiedzi na pytania: Czy powietrze można powąchać? Zobaczyć? Dotknąć? Czy wszystkim jest ono potrzebne? Sprawdzaliśmy też, dlaczego jesienią liście są kolorowe.

poprzednia 1 2 3 [4] 5 6 7 8 9 10 z 20 następna

Info
Newsletter
By otrzymywać informacje o spotkaniach, imprezach i nowościach w Bibliotece, zachęcamy do subskrypcji naszego newslettera:
Zapisz
Wypisz